Tüketim Değerleriniz

alper_c

New member
Dediginiz gibi araçlarimiz diger markalara gore 1lt civarinda fazla yakiyor ama ben cok sorun etmiyorum,
Kullandiginiz octavia 16 jant mi 17 mi? Bizim araclarda 17 jant standart oldugu icin bozuk yolda konforu oldukca dusuk, yakin zamanda 16 jantli dct ceratoya bindim, bozuk yolda benim aracima gore inanilmaz fark var, cok daha konforlu, jantlari 16 yaparsak konfor duzelecektir ama goruntu bozulacak biraz:)

_fatih_

New member
benim aracım 1.6 dizel otomatik kışlık lastiklerle şehiriçi 10 lt yakıyor.. normalmidir siizce

alper_c

New member
benim aracım 1.6 dizel otomatik kışlık lastiklerle şehiriçi 10 lt yakıyor.. normalmidir siizce
Eger motor isinmadan kisa mesafe dur kalk kullaniyosaniz normal, ama motor isindiktan sonra da sehir ici/disi karisik hala 10lt yakiyorsa bir sorun olabilir, birde sehiricinde eco modunda kullanmayin, tuketimi yukseltiyor..

umuti1975

New member
Benim aracım 2009 1.6 dizel otomatik motion.2 aydır kullanmaktayım.Uzun yolda 100-120 km hız ortalama 4.5lt. ve 5.5lt. arası.Şehir içi ortalama 6lt.-7lt. arası yakıyor fazla agresif kullanmıyorum.İlk aldığımda Shell yeni nesil dizel nitro yakıt aldım.Fakat araç bu yakıtı fazla yakıyor şehir içi 8 lt den aşağı düşüremedim.Şimdi opet ultraforce eurodizel kullanıyorum.yakıtı normale döndü memnunum.Shell yeni nesil nitro dizel benim aracıma yaramadı yani.Performans yönünden iyi ama fazla yaktığı için kötü.Araçta 4 adet kışlık lastik var yazın yakıt biraz daha düşer diye umuyorum.

Son düzenleme:

umut40

New member
2012 Ceed 1.6 GDİ Otomtk. Ankara trafiği (yokuşlu yer çok) Ş.İçi 9.8 Ş.dışı (Ankara-Ş.Koçhisar yolu) 5.5 (ort. hız 110) böyle giderse gaz taktıracağım galiba. LPG li olan arkadaşlar var ise değerlerini girermisiniz.

Cenk3097

New member
Aracım 2012 model otomatik motion. 15.07.2018 tarihinde istanbul izmir arası klima açık şekilde, ortalama 100-120 arasında 5 litre yaktı.Yakıtı opetten almıştım. <br>Dönüşte shell den aldım 5.5 in altına inemedim. Heralde bu değerler normaldir diye düşünüyorum.

enescakilli

New member
7.5 ortalama kia ceed otomatik vites bence fazla yakıyor araç

Dogus

Member
7.5 ortalama kia ceed otomatik vites bence fazla yakıyor araç
Araciniz tork konvertorlu olan versiyon aynisindan bende de var. Evet diger yari otomatiklere gore fazla yakiyor. Araci 2. el aldiysaniz avantajlisiniz hala. Mesala ben 70k da aldim araci. Eger dct, edc, dualogic, easytronic, dsg vs yari otomatik sanzimanlarin tumunu kullanan biri olarak , konforda hicbiri eline su dokemez. Sorunsuzlugunda yanindan gecemez. dualogic yil 2017 sanziman yagi, robot yagi, volan, baski balata vs... 4980TL , yil 2017 fluence edc bakimi yine ayni malzemeler 6000TL . O yuzden kenidinizi uzmeyin. Araciniz cok yakmiyor normal yakiyor. Ben bravo ile sehirici en fazla 7lt ye inebiliyordum , hem de antalya gibi rahat bi yerde normal kullanimda 7,5lt yakiyordu. Renault lar keza 7lt leri goruyor.

Tork konvertorlu sanzimanda digerleri gibi bakim masrafiniz yok. 2. el alan icin tork konveertorlu birak eksiyi arti yaziyor. Bir de 4-5 yilda bir arac degistiriyorsaniz kardasiniz.

Son düzenleme:

Dogus

Member
Istanbul-Antalya arasi 690km uzun yol, 350km sehirici kullanim 55lt. Ozellikle 2 seferde fullettim. Ilk seferde 48 kusur, ikinci seferde 6 kusur aldi. Kapaga kadar fulledim. Tork konvertorlu icin cok iyi deger bence. Uzun yolda sakin 90-110km/h araliginda, sehiricinde yer yer agresiflestim :) Bu arada ayrica belirttiyim, mazot PO dan, yazilim yok, orjinal servis bakimli arac 80-100 araliginda kullanildiginda cok ekonomik. Yol bilgisayari karma 6lt gosteriyordu 5,28lt/100km cikti. Istanbul a geldigimde abimde de 7.4 ( Istanbul sehirici ) gosteriyordu , depoyu fulledim 6.8 cikti. Depo yu once agzina kadar doldurttup , 30-40km sonra tekrar agzina kadar doldurdum ki , yanilma olmasin. Yol bilgisayarinin 0.6- 0.7 altinda tuketim. Isteyen arkadaslarla fotograflari paylasabilirim. Inanmayan filan olabilir, burdaki yazilanlari gorunce.

Son düzenleme:

ERKAN G

New member
Herkese Merhaba ,

Aranıza yeni katıldım yabancı bir gruptan değil hyundai grubundan geçiş yaptım.Önceki aracım 1,4crdi i20 manuel idi.
Yeni aracım olan ceed i çok severek türkiyenin bir ucundan aldım. Zaten motor , mekanik vs hyundai ile ortak eski aracımdan farksız hiç yabancılık çekmedim.
Yakıta gelince üzülmedim desem yalan olur.
1,6 Crdi Manuel Concept Plus MV 57.000 km deki aracım şehir içi 7,5 - 7,6 lt şehir dışı ise genelde 120km ara ara 160 - 190km hızlarda (denemek için çıktım ) 1000 kmlik güzergahta 5,1 lt yakıt tüketti.

Yokuş aşağı büyük viteste cutoff da inerken dahi yakıyor görünüyor araç.Gaza en ufak dokunmam 8- 9 lt lerden başlıyor. Bir sorun olduğunu düşünüyorum yeri burası değil belki affınıza sığınıyorum.