Torpidonun kabarması hakkında

khf

New member
Herkese merhaba.

2011 ceedi satıp aynı kasa 2012 ceed aldım.

Öncekinin göğsünde herhangi bir sorun yoktu. Ama bunun göğsü resimdeki gibi kabarmış idi.

Ekli dosyayı görüntüle 2465

Önceki araç ile şimdiki arasında da şöyle bir farklılık gözlemledim. Göğsü kabarık olanın kaloriferi öncekine nazaran müthiş fazla ısıtıyor. Misal motor normal çalışma sıcaklığına ulaştığında sıcaklığı resimde okla gösterilen noktaya getirdiğimde önceki aracın maksimumda verdiği kalorifer sıcaklığını elde ediyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 2466

Torpidonun kabarmasındaki sebeplerden bir tanesinin sıcaklık olduğunu zannedersem hepimiz tahmin ediyoruz. Diğer bilemediğim faktörlerle beraber kaloriferin aşırı sıcaklık vermesinin de torpidonun kabarmasında etkili olduğunu düşünmeye başladım. Bir de dikkat ederseniz torpido hava kanalının hemen yanından kabarmış. Onun için bu araçta artık sıcaklığı maksimuma değil en fazla okla gösterdiğim noktaya getiriyorum ve kafi miktarda ısı veriyor.

Eğer sizin de kaloriferiniz fazla ısıtıyorsa (bunu nasıl ölçebilirsiniz bilemiyorum :))sıcaklık seviyesini düşürerek kabarmayı engellemek için belki bir miktar önlem almış olabilirsiniz diye düşünüyorum.

Kolay gelsin.

aLi

Yönetim Ekibi
0 olan araclarda kabaran gogusleri garantiden degistiren arkadaslar var.

Dediginiz gibi sicakliktan oradaki malzemede atma yada genlesme oluyor olabilir.

Honda servisinde ince uzun ucunda derece olan bi aparat var. Onu hava kanalina sokup sicaklik derecesini olcebiliyorlar. Bizimkilerde de vardir herhalde.

ozzy

New member
2010 ve üzeri ceedler de kronik hastaliktır! benim aracimda da aynisi mevcut ! 5 yaşına kadar garanti kapsaminda değiştirebilirsin ! saygilarimla

khf

New member
Ben arabanın torpidosunu zaten değiştirdim. Sadece hipotez kıvamında bir tespitte bulundum. Teşekkürler. :D

Bora

New member
Benim aracımdada aynı sorun var torpıdo gelmesini bekliyorum 1 aydır hala servisten arıcaklar beni :mad:

mehilay

New member
Benimki de garantiden değişti, 2011 model 40 binde bir araca yakıştıramamıştım, aldığımda vardı, aracımı Antalya'dan aldığım için ve oranın iklim koşulunu bildiğim için ondandır dedim, sorun etmedim, bi şekilde yapışır dedim ama aklıma garanti geldi, gittim servise, ikiletmediler bile 2 hafta içinde geldi, değişti, meğerse kronik sorunmuş :)

Nexus 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi