Ön cam buğu çözme hk.

inimicus

New member
Benzer bir ürünü Bauhaus'tan aldım; işe yaramadığı gibi konulduğu yeri de toz yapıyor. İlk çalıştırmada klimayı açınca buğu kalmıyor zaten ;)

slhyldz

New member
:D Kilimanın yaktığında değilim.
İlk çalıştırdığında Klima açınca buğu gidiyor ama bende gidiyorum. Dişlerim birbirine vurmaya başlıyor. Motor hafif ısınana kadar beklesemde olmuyor.

Bu arada Forumdan okudum. Sonaxta çalışan biri anlatıyor. Yeşil elma sürüyorlarmış. Duyan varmı?

inimicus

New member
Sonax'ın spreyi fena değil ama bir hafta gidiyor. Yeni arabada daha kullanmama gerek kalmadı: malum, benzinli daha çabuk ısınıyor.

slhyldz

New member
Bir defa sıkıncamı bir hafta gidiyor. Kullanımı pratikmi?

Berkan

New member
cok eski bişeydir Salih rengi cok fark etmez elmayı ortadan yarıp sürersen içten buğu yapmaz yani hatrı sayılır azaltır ama sürekli yenilemek gerekebiliyor, dıştan sürersende enfes su kaydırıcı ozelliği vardır :D

konuya donecek olursam o yada o tarz neydügü belirsiz ürünlere güvenmiyorm heleki acaip markalı su kış seti adı altında satılanlar camı yaglayıp rezilde edebiliyor ben gyeon'un aldım o bile en baba 1 hafta gidiyor üstüne yoruyorda yaparken iyice yedirmek gerekiyor bakınca sadece silme ve yedirme yapıosn ama pratik degil. kökten yada kalıcı cozum yok gibi klimadan devam :)

inimicus

New member
[MENTION=1857]slhyldz[/MENTION] valla camı temizlemek ve sıkıp bezle kurulamak gerekiyor. Kolay değil ama çok zor da değil.

sercan

New member
buğu önleyici işi çok uğraştırıyor. Süreklide yenilemek gerekiyor. bede mumkun oldukça klima ile halletmeye çalışıyorum

slhyldz

New member
Artık soğuk moğuk dinlemiyorum. Aracı çalıştırır çalıştırmaz iki dk. klimayı açıyorum. Zaten ilk bindiğimde buğu olmuyor. Klimayıda açıncada buğu yapmıyor. İki dk. sonra komple kapatıyorum ve ısınana kadar bir daha buğu olmuyor. Araç ısınıncada veriyorum odunu :D

rayen

Super Moderator
Gaz maskesi ile girin araca, ağzınızdan su buharı çıkmayacağı için bu bugu olmaz. :D:D:D

alicanım

Member
Bir yerde okumuştum kedi taşı diye bir şey varmış,ondan bir bez torbanın içersine koyup ağzı bağlandıktan sonra araba içersinde herhangi bir yere bırakıyorsunuz,cam buğulanmıyormuş.

slhyldz

New member
Kedi Gözü: Gecenin kem gözünden korur, bolluğu çektiğine inanılır.

Faydaları: Zihni açar, sinirleri gevşetir. Sezgiyi artırır. Negatif enerjiyi engeller ve uzaklaştırır. Baş ağrısına da iyi gelir.

Bunun gibi şeyleri buldum. Kedi gözü taşı olduğundan eminmisin.

Bir yerde okumuştum kedi taşı diye bir şey varmış,ondan bir bez torbanın içersine koyup ağzı bağlandıktan sonra araba içersinde herhangi bir yere bırakıyorsunuz,cam buğulanmıyormuş.

alicanım

Member
Facede pratik bilgiler adı altında verilmişti.Kedi taşı veya kedi kumu gibi bir şeydi.Pratik bilgiler olduğu için okumuştum.İlgi çeker diye yazmıştım,arkadaşlar lütfen yanlış anlamayın.

inimicus

New member
Yok hocam, size bir şey demiyoruz. Sadece kedi gözü taşı diye bir şey varmış onun linkini Salih Beye göstermek için kopyaladım. ;)

slhyldz

New member
:) Arkadaşlar bu sorunu artık tamamen çözdüm. Aracı çalıştırdıktan 15,20 sn. sonra, kalkıştan hemen önce cam tarafından 1 kademe klimayı açıyorum. Kafamada şapkayı takıyorum. İşlem tamam. Artık buğu falan olmuyor hiç. :) Sonrasında havalandırmayı araç ısınıp sıcak hava verene kadar kapatsamda buğu olmuyor hiç.

alicanım

Member
Ben aracımı çalıştırıp rölantide iki dakika bekliyorum.Araç tam ısındıktan sonra kalorifer ve klimayı aynı anda açıyorum.Buğu diye bir şey olmuyor.Eğer araç tam ısınmadan binerseniz olan buğu gidermek zorlaşıyor.Ben denedim ve gördüm.