Mini Hasar ve kia servis

alicanım

Member
Kar tatilinden sonraki hafta sonu alışveriş merkezlerinden birine gitmiştim.Çıkışta arabamı park ettiğim yerde arabamın ön sol kapıya başak bir aracın vurup gittiğini gördüm.Bu mini hasarı yaptırmak için İzmit Kayalar servisine gittim.Arabamı kaskodan yapılacağını ve kaskonun delineceğini söylediler.Arabanında uzun bir süre kalacağını belirtince vazgeçtim.Sonra yaptığım ateraştırmada mini hasarlarda kasko bozulmuyormuş.İzmit Kayalar servisin olumsuz davranışlarında olayı bir daha her hangi bir şey için gitmeme kararı aldım.Sizlerde böyle servislerde olumsuzluklar yaşadınız mı?

rayen

Super Moderator
Hasarın tamir miktarı önemli. Örneğin axa sigortanın mini Onarım bedeli 150 TL. Bu miktarı geçerse hasarsizlik indirimi düşer. Sigortacınıza danışmanızı öneririm.

c@n

Super Moderator
Servisler mini hasar tamiri yapmaz diye biliyorum.. Mini hasar onarimi icin auto king gibi merkezlere gitmelisiniz. Kaskonuzu arayin sizi yonlendirsinler...

alicanım

Member
Auto kingi telefonla arayıp konuştum.Randevu ile çalıştıklarını gün olarak 3 Şubata gün verebileceklerini ve arabayı o gün bırakıp ertesi gün akşama verebileceklerini söylediler.Belirttiğiniz gibi servisler mini onarım yapmıyorlar.Yaptırmaktan vazgeçtim.

Berkan

New member
yeni policemde 10bine kadar olan hasarda senede 1kere olmak üzere hasarsızlık gitmiyor (anadolu sigorta).aklınızda bulunsun yenilerken sizde koydurabilirsiniz bunu

Serkan OĞUZ

New member
Evet Anadolu sigorta ve Groupama sigorta içerik olarak şu anda en iyi şirketler diyebilirim.Ben Anadolu ile hiç çalışmıyorum ama kendi şirketim Groupama sigorta,kaskomda artık Groupamadan devam ediyor.Groupamanın mini onarım hizmeti oldukça geniş kapsamlı aynı zamanda yıl içerisinde 1 defaya mahsus far veya stop kırılmaları orjinali ile değiştirilmek sureti ile hasarsızlığı bozmadan yaptırılıyor.Yine poliçe yılı içerisinde 8000TL hasara kadar Auto King'te yapılmak sureti ile hasarsızlık yine bozulmuyor,anlaşmalı anlaşmasız kurum ayrımı yapılmıyor vs vs.Yeni araç alacak olan arkadaşların bilmesi açısından Groupama sigorta yeni alınan sıfır araçlara 3 yıl değer koruma klozu veriyor bu da aracı aldıktan 2-3 sene sonra hasar anında araç pert olursa sıfır fiyatına yakın bir bedel ödemesi yapıyor vs vs.

ErkanKASIM

New member
1600 tl allianz kasko yaptım , aracım sıfır ve hasarsız bir yıl geçirdik, kasko yenilecek gittim sigortaya 1750 tl dediler. Yuh dedim hani indirim? Böyle çıkıyo abi dediler, iyi bakın dalganıza dedim , başka sigortacıya gittim güneş sigorta 1060 tl ye full kasko yaptırdım:) lastik patlattım kaskoyuda bi güzelde deldim geçtim bir lastik için:) 450 tl lastik

alicanım

Member
Tüm cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim.Ben uzun zamandan beri aynı sigorta şirketine kaskomu yaptırıyorum.Daha önce adı birlik sigortaydı şimdiki adı Halk sigorta oldu yani öncede şimdi de Halkbankasının sigortası.Memurlara ve öğretmenlere indirimli genişletilmiş kasko yaptırıyorum uygun fiyata ama içeriğinde hasar durumunda ne kadara kadar kasko delinmeden tamir yaptırılır bilgim yok.Sigortacımdan öğrenmem lazım.Auto kingler aracı iki gün sonra veriyorlar.Hastalığım nedeniyle başka araçlara binemediğim için aynı gün vermelerini sitedim olmaz deyince vazgeçmek zorunda kaldım.

yalcin

New member
geçmiş olsun, tabii bize göre mini olan sigorta şirketine göre midi olabiliyor burada aldanmamak lazım, oyüzden kaza sonrası tutanak tutup hemen sigortaya bilgi vermek yapmamız gereken hatta şöyle birşeyde olabilir sizin hasarı bilmiyorum ama servise çekmek için çekici çağırmak bile gerekiyor çekici çağırmadan götürürseniz aracı sigorta karşılamayabilir yani ilk önce sigortaya haber vermek gerek, mini hasar çoğu zaman ufak çizikler ufak boyutlu göçükler gibi hasarlar oluyor genelde kaza yada çarpma sonrası mini olmuyor bu hasarlarda..mini ve midi ayrımını yapmak lazım, sonra hizmet alamadım oluyoruz sigorta şirketindende memnun kalmıyoruz gibi şikayet ediyoruz benimde çok başıma geldi. yeni poliçemi [MENTION=104]serkan[/MENTION] Oğuz la çalışıyorum, kafam rahat bu konuda..

alicanım

Member
AVM açık oto park yerinde yan tarafımda park yapmış olan araç çıkış yaparken benim aracın yandan vurup gitmiş yani kim olduğun ve tutanak tutma işlemi yapama durumu yok.Hasar göründüğü kadar büyük değil ama yakından bakınca belli oluyor,ancak oto king çok geç zamana randevu veriyor ve aracı bir gün sonraya teslim ediyor.Aynı gün için ise olmaz diyorlar.Ben de rahatsızlığımı söyleyerek vazgeçmek zorunda kaldım.

Serkan OĞUZ

New member
geçmiş olsun, tabii bize göre mini olan sigorta şirketine göre midi olabiliyor burada aldanmamak lazım, oyüzden kaza sonrası tutanak tutup hemen sigortaya bilgi vermek yapmamız gereken hatta şöyle birşeyde olabilir sizin hasarı bilmiyorum ama servise çekmek için çekici çağırmak bile gerekiyor çekici çağırmadan götürürseniz aracı sigorta karşılamayabilir yani ilk önce sigortaya haber vermek gerek, mini hasar çoğu zaman ufak çizikler ufak boyutlu göçükler gibi hasarlar oluyor genelde kaza yada çarpma sonrası mini olmuyor bu hasarlarda..mini ve midi ayrımını yapmak lazım, sonra hizmet alamadım oluyoruz sigorta şirketindende memnun kalmıyoruz gibi şikayet ediyoruz benimde çok başıma geldi. yeni poliçemi [MENTION=104]serkan[/MENTION] Oğuz la çalışıyorum, kafam rahat bu konuda..
Sağolasın teşekkürler:) Her zaman yardımcı olmaya çalışırım. Dediğin gibi araç yürür halde diye servise direk kendin gitmek yerine sigorta sirketinin çekici hizmeti ile götürmek daha iyi olur.

sercan

New member
Benim de geçtiğimiz yıl, arka tampon hasarım vardı. autoking e götürdüm Grupama sigortanın komple tampon tamir hakkından yararlandım. ufak tefek vuruklar için servise götürme taraftarı değilim, nihayetinde servis buradan para kazanmak isteyecek dolayısıyla mini hasar kapsamına alınmasını istemeyecektir.

berkan1981

New member
Auto king hakkinda bi uyarida bulunuyum sol on kapida ufak tas ezikleri icin gitmiştim mini onarım hakkimi kullandim hersey guzeldi diger aracimi satarken expertiz yaptirdik sol kapi komple boyali cikti araci verirken mutlaka foto cekin ve uyarin.. benim gibi suprizle karsilasmayin

amorusso

New member
Ben autoking te yaptirdim , araci satarken sensorle zor buldular lokal boyanan yerini . Istanbulda autoking Maslak digerlerine gore daha iyi.

dellobaltino

New member
Mini onarimda kaskon bozulmuyor ama ayni sigorta sirketinde kalirsan.baska bir sirketten kasko yapmaya kaltiginda bozuluyor bildigim kadariyla.bence ufak tefek seyleri cebinden yaptirmak lazim

amorusso

New member
Mini onarim yaptirdim , 1 sene Sonra da sirket degistirdim, bir sey olmadi, hasarsizlik indirimi de aldim