lastik seçimi

proceed61

New member
Çok değerli abilerim,,nasıl başardığımı bilmemekle beraber kartaldan göztepeye doğru olan E5 yolculuğumda arka iki tekerime ikişer adet vida girmiş bulunmakta :) arkamdan acı acı kornaya basan duyarlı bir sürücünün yaklaşarak kardeş arka tekerlerin inmiş demesiyle arabayı benzinciye çekip acı gerçekle yüzleştirm..en fazla 6 ay ömrü kalmış lastiklerimi bu olay sonunda fitilletmek yerine değiştirmeye karar verdim..yarın sabah lastik almayı planlıyorum...fiyatı ateş pahası olmayan,yazlık ya da 4 mevsim olan,iyi markaların ortalama lastiklerinden almayı düşünüyorum..bana bu konuda tavsiye verirseniz çok sevinirim..

proceed61

New member
Pirelli Cinturato P7 225-45-R17 Ultra bu lastiği uygun fiyata buldum,,bilginiz var mıdır?

Tesla

New member
Goodyear Efficiancygrip performance kullanıyorum. Çok memnunum, tavsiye ederim.

alperen

New member
Kia yetkili servisinde bir tanıdık Türkiye şartları için en uygun Bringstone, diğerleri yumuşak lastik olduğu için balon yapabiliyor diye tavsiyede bulundu. Gerçekten benim aracımda da Michelin takılı ve öndeki lastiğin biri balon yaptı. Bringstonelar 200-210 dan aşağı değil. Yalnız forumda görünce GoodYear'ın lastiğinin de çok uygun olduğunu gördüm.
Bir de illa 4 lastiği de değiştirmek gerekir mi? Desen farklılıkları falan sorun çıkartır mı sadece önleri değiştirsem? Bilgisi olan varsa tavsiyede bulunursa sevinirim.

Goodyear Efficientgrip 205/55 R16 91V Performance Yaz Fiyatı

OZANSGG79

New member
brigestone sert ve yüksek hızlarda kayma yapıyor. Ben geçen hafta 225/45/17 Michelin aldım. Harika bir lastik araba yumuşacık oluyor. Konfor süper...