Kontak ve klima açarken yüksek sesli gürültü

kahrman

New member
Başımdan geçen bi olay paylaşmak istedim , kontak açtığımda motorun sesi boğuk geliyordu sonrasında klimayı devreye soktuğumda accayıp bi gıcırtı sesi başlıyor hafif gaz verince kesiyordu ama sonrasında ara ara tekrardan yapıyordu..
bunu. Üstüne sanayiye gittim tabi önce V kayışı dediler değiştik olmadı, V kayış gergi rulmanı dediler servisten orjinalini aldım (467₺) değiştik olmadı, klima kompresörü arızalı dediler klimacıya gittim söktük beraber açtık içine baktık sıfır sıkıntı topladık yerine taktık olmadı, kasnakları değişelim dediklerinde isyan edip servise gittim (izmir-gaziemir) orda heptten moralimi bozup az daha kalp krizi geçirmeme sebep oluyorlardı.. “klima aksamının tamamını değiştirmeleri gerektiği, bununla beraber kompresör ve radyatör peteğini değiştiricekleri daha bir gün önce onlardan aldıgım V kayış gergi rulmanı dahil bütün kasnakları değiştiricekleri bunların bana min. 5000₺ (beş bin türk lirası) na mal olacağı ki bu 6-7 bin liraya da çıkabileceği.. arabayı kesinlikle kullanmamam gerektiği aksi halde yolda kalacağımı...” söylediler.. tabi ben yana yakıla sanayiye döndüm ve başka bi ustaya gittim.. orda usta şarj dinamosuna kimsenin bakıp bakmadığını sorunca hayır dedim ve sonuuuç şarj dinamosunun kayış rulmanını 150₺ e değiştirdik ve şuanda motorun sesi eskisinden daha sakin ve klimamda canavar gibi çalışıyor... özetle servis adama öpüyor hemen inanıp atlamayın bi kaç ustaya daha gösterin..! Umarım kimsenin başına gelmez ben 150₺ lik işi yaptırmak için 1200₺ harcadım.. sağlık ve arızasız kalın..