kia ceed 2.0 crdi 140 bg

• Konbuyu başlatan Josefsalvatini
  • Başlangıç tarihi

CaPo

New member
Hacı ben araştırdım araba yokmuş Haziran sonu diyorlar..

c@n

Super Moderator
Olmadi bak simdi.... Tam da heveslenmisken, para hazirken yapili mi bu benim gibi adama....:):):):):)

J

Josefsalvatini

Guest
128 lik bu ara karaborsada bile yok :) bana da fena çarpıyor hb leri

J

Josefsalvatini

Guest
[quote author=CaPo link=topic=225.msg4133#msg4133 date=1306691434]
Hepimizin dikkatini çekmesi güzel 
[/quote]:))

zerogravity

New member
Ynt: kia ceed 2.0 crdi 140 bg

vallahi ben dün s2000 kullanma gafletinde bulundum, kendi arabama binmek bile istememe durumundayım :'(
siyah , 18 jant , 400hp ???, sparco koltuklar , özel egzostları ile mecidiyeköy 15dk kadar ağladı , hele L dönerken yanlattım ki ayyyyy dadından yinmiiir altında durmiiiiir , vaaaashhhhhHHHHH!!!!

ah ülen para aç gözünü de bizede vur , çok değil 70bin tl istiyorum , nağmerdim o an kapıya koyarım bu oyuncağı ömrümcede satmam...

zerogravity

New member

[quote author=Josefsalvatini link=topic=225.msg5149#msg5149 date=1307007642]
Abi 1 tl km de yakiyo :)
[/quote]

Abi yaksin be oyle keyif veriyorki anlatamam

tugi

New member

ben arabayı aldım ne sis farı war ne celık jant war nede dıreksıyonum farklı bende dawa acayım ozaman herkes benle aynı aracı aldı aynı fıyata bende neden yok !!!!!

zerogravity

New member
[quote author=tugi link=topic=225.msg5507#msg5507 date=1307123338]
ben arabayı aldım ne sis farı war ne celık jant war nede dıreksıyonum farklı bende dawa acayım ozaman herkes benle aynı aracı aldı aynı fıyata bende neden yok !!!!!
[/quote]ayni yil uretilmis modelse hakkin var , tuketici haklari dernegine konuyu gotur sana yardimci olurlar. En azindan haklarini ogrenir soru isaretlerini silersin

Sent from my iPhone using Tapatalk

tugi

New member

warya 2010 modellerde bırsuru war nerde bu tuketıcı hakları dernegı :) ben yrn basarım orayı gıdıp sızı mahkemeye werecegım dıcem yeter artık wallahı bıktım bunlardan herseymı benı bulur arkadasyaaaaaaa!!!

forumda bı tek benım sıs farım celık jantım yok !

zerogravity

New member
[quote author=tugi link=topic=225.msg5512#msg5512 date=1307123724]
warya 2010 modellerde bırsuru war nerde bu tuketıcı hakları dernegı :) ben yrn basarım orayı gıdıp sızı mahkemeye werecegım dıcem yeter artık wallahı bıktım bunlardan herseymı benı bulur arkadasyaaaaaaa!!!

forumda bı tek benım sıs farım celık jantım yok !
[/quote]

Su linkden girip detaylara gore hareket et, aracin proformasi duyor degil mi?

http://www.tuder.net/

zerogravity

New member
[quote author=tugi link=topic=225.msg5515#msg5515 date=1307124025]
profarma ne oluyor faturasımı ?
[/quote]
Evet faturasi ama yurtdisindan gelen faturasi

Detaylarida ekliyorum , site yonetimi bu detaylari sabit konu yaparsa iyi olur.

TÜKETİCİ SORUNLARI HAKEM HEYETLERİNİN ÇALIŞMA USUL ve ESASLARI

Satın aldığınız herhangi bir mal veya hizmetin ayıplı (kusurlu) olduğunu fark ettiğinizde öncelikle o mal veya hizmeti aldığınız satıcı veya sağlayıcı ile görüşmeniz gerekir. Sorunu çözemiyor ve karşı taraf yükümlülüğünü yerine getirmiyorsa, firma yetkilileri ile görüşmenizde yarar vardır.

Bu tür görüşmelerde yasal haklarınızı (malın iadesi, malın yenisi ile değiştirilmesi, malın tamiri, malın özürü kadar değerinden indirilmesi) bildiğinizi ve seçimlik haklarınızdan hangisini tercih ettiğinizi belirtmeyi unutmayın.

Her şeye rağmen, sonuç alamadıysanız, mal ya da hizmeti satın aldığınız yerde bulunan;

*Tüketici Sorunları Hakem Heyetlerine,

*Tüketici Mahkemelerine başvurmalısınız. Böyle bir durumda hakkınızı aramamanız sadece o mal veya hizmet nedeniyle sizin zarara uğramanızı değil, aynı zamanda tüketiciye saygılı olmayan satıcıyı ödüllendirmek ve başka tüketicilerin de benzer mağduriyetlere uğramasına sebep olmak anlamına gelir.

HAKEM HEYETLERİ VE TÜKETİCİ MAHKEMELERİ NEREDEDİR?

Hakem Heyetleri illerde Sanayi ve Ticaret Müdürlüğü, ilçelerde ise Kaymakamlık binalarındadır.
81 İl Müdürlüğü ile 851 ilçede Tüketici Sorunları Hakem Heyetleri bulunmaktadır.
Tüketici Mahkemeleri ise her il ve ilçenin Adliye binalarında bulunmaktadır.

NEREYE BAŞVURULMALI?

Satın aldığınız ve şikayet konusu olan mal ya da hizmetin değeri 1 Ocak 2006’dan itibaren 724.99 YTL’nin (Parasal sınır her yıl DİE’nin TEFE’de meydana gelen yıllık artış oranında artırılır.) altında ise sorunun çözümü için Tüketici Sorunları Hakem Heyetine başvurmanız zorunludur. Bu durumda, hakem heyetlerinin aldığı karar bağlayıcıdır.

Hakem heyetinin lehinize verdiği karara satıcı veya sağlayıcının uymaması durumunda İcra Müdürlüğüne müracaat edebilirsiniz.

Hakem heyeti kararı, aleyhinize çıktıysa 15 gün içinde Tüketici Mahkemesine itiraz edebilirsiniz. İtirazı görüşen Tüketici Mahkemesinin kararı kesindir.

Şikayet konusu olan hizmetin değeri 724.99 YTL’nin üstünde ve 1.892,63 YTL.’nin altında ise Hakem Heyetlerine başvurulabileceği gibi, Tüketici Mahkemelerine de başvurulabilir.

Ancak bu durumda, Hakem Heyetlerinin kararı delil niteliğinde olup, bağlayıcı değildir. Lehinize olan heyet kararına karşı tarafın uymaması halinde Tüketici Mahkemesine başvurmanız gerekecektir.

BAŞVURUNUZU NASIL YAPACAKSINIZ?

Şikayet konusunu içeren dilekçe ve ekinde konuya ait belgelerle (fatura, satış fişi, garanti belgesi, sözleşme vb.) bizzat veya posta yolu ile başvurabilirsiniz.

Yazılı dilekçenizde,

• Satın aldığınız mal ya da hizmetin ne olduğunu, özelliklerini,

• Malın ne zaman teslim edildiğini ya da hizmetin ne zaman ve nerede verildiğini,

• Ne kadar para ödediğinizi,

• Sorunun ne olduğunu,

• Satıcı ya da sağlayıcıya durumu ilettiğinizde neler olduğunu,

• Ne yapılmasını istediğinizi anlatın.

BAŞVURULARDAN ÜCRET ALINMAZ

Hakem heyetlerine yapılan başvurulardan herhangi bir ücret alınmaz. Hakem heyetlerince görevlendirilecek bilirkişi ücretleri Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından karşılanır.

Tüketici Mahkemeleri nezdinde tüketiciler tarafından açılacak davalar her türlü resim ve harçtan muaftır.

GÖRÜŞÜLME SÜRESİ

Hakem Heyetlerine yapılan başvurular, başvuru tarih ve sırasına göre en geç 3 ay içinde karara bağlanır.
Kararlar, alındığı tarihten itibaren 5 gün içinde taraflara yazılı olarak bildirilir.

c@n

Super Moderator
Bu isler Turkiye de cok zor isler..... Acacagin dava yillar surer, ve o sure zarfinda araci yediemine birakcan da, edecen de....

Tifan karde hic ugrasma, pasa pasa bin arabana, sis fari olmamasi buyuk kayip degil... Bu kadar kafana takmana gerek yok...