Kaza yaptim.Cikma parca hakkinda yardim.

besto02

New member
Oncelikle merhaba.herkese iyi forumlar.uzun zamandir foruma bakamiyordum fakat basima gelen talihsiz olay sonucu ilk caldigim kapi burasi.bayramin ikinci gunu ailemin yanina giderken yolda basima gelen kazadan dolayi bagaj kapagim ve arka tampon resimlerde goruldugu uzere hasar aldi ve sanayi deki ustam vakumla cekilemeyecegini ve duzeltildikten sonra boyadan once macunlama islemi olacagini belirtti.daha servise gidip onlarin fikrini alamadim.oncelik olarak cikma bi bagaj kapagi aramayi dusundum.
1 dusunce ve fikirlerinizi ogrenmek istedim
2 benim gibi dusunen (cikma parca konusunda) parcayi bulabilecegim yer konusunda yardim istiyorum.

ceronimo1978

New member
Bencede berkan hakli. Istanbulda daha kotulerinin duzeltildigine sahit oldum. Tam Yagli cekiclik bir is

besto02

New member
Hatay ili ve cevresinde hamaratli usta bilen varsa ve paylasirsa sevinirim.
Ve soyledigim gibi cikma parca icin bi oneriniz varmi

slhyldz

New member
Baska yerlere goturup gosterin. Ben yuzune bakilmayacak kaportanin duzeldigini biliyorum. Sizinki onlarin yaninda basit kalir. Ayrica parca degisimi ve sokup takma islemi aracinin ikinci el piyasasini dusureceginden sokturmeden duzeltme ilk onceliginiz olsun. O zaman resimleri gosterir ve boyali dersiniz. Servise giderseniz direk degisim verir.

besto02

New member
Onerilerinizi dikkate alicam.yardiminiz ıcin tesekkur ederim.iyi forumlar.

sgmurat

New member
Parçayı sakin değiştirme araçta ciddi maddi kayıp a uğrarsınız benzer olay benim başıma geldi depo kapağının altından çamurluk tan vurdular servis tek kar düzelmez değişmesi lazım dedi yaklaşık 8000 tl gibi masraf çıkar dediler az kalsın veriyodum servise bende başkası sayesinde vazgeçtim mahallede sadece 350 tl ye yaptırdım ne hasar kaydı nede değer kaybı

besto02

New member
Evet haklisiniz yardiminiz icin tesekkur ederim.

Serkan OĞUZ

New member
Öncelikle çok geçmiş olsun Allah beterinden saklasın.Arkadaşların dediği gibi parça değişimine gitmeyin,ne yazık ki bizim memlekette bu tarz şeylere fazlasıyla kuşkulu bakılıyor ve büyük bir hasar muamelesi yapılıyor değer kaybediyor.Birkaç iyi usta ile görüşmeniz çok iyi olur.İşi bilen ve yapmak isteyen usta bunu yapabilir,ücretide yüksek olabilir ama değer.Resimler yanıltmıyorsa aracın boyasında çatlak patlak yok,tamponu kafaya takmayın bile önemli plan bagaj kapağı onunda durumu öyle vahim falan değil.Tekrar geçmiş olsun.

besto02

New member
Evet aynen belirttiginiz gibi bagaj kapaginin boyasinda herhangi bir deformasyon yok fakat usta konusunda biraz arastirmam gerekiyor.