Kaza Yaptık

Lecher

New member
Merhabalar, 2012 model sıfır almış olduğumuz ceed concept plus aracımızı babam park etmek isterken ağaca çarpıyor ve araç ön taraftan büyük hasar alıyor, Allahtan emniyet kemeri takılı olduğu için kendisinde bir şey yok. Dün servise bıraktık aracı bugün aradılar exper bakmış fakat olay anında çekilmiş fotoğraf olmadığı için araştırmamın sonucunu bekleyin demiş. Olay sabah saatlerinde gerçekleşti ben evde uyuyordum birden annemin aglamaklı sesiyle uyandım ve koşar ayak dışarı çıktığımda kaza gerçekleşmişti babam da panik halinde olduğu için o an aklıma fotoğraf çekmek gelmedi babamı sakinleştirmek için su verip tamam baba bir şey yok bin hadi gidelim dedim direk servise çektik aracı.

Buğün beni servisten aradıklarında 10.000 Tl ye kadar hasar çıkabilir belki fazlada olabilir şu an exper raporunu bekliyoruz denildi. Tampon, kaput, alt farlar, klima radyatörü bir iki parça bir şey daha dedi onları hatırlamıyorum bunlar yapılacakmış büyük ihtimal

Şimdi benim sizlere sormak istediğim bu hasar kaydından dolayı ileride aracı satarken çok değer kaybı yaşar mıyız ya da bu tarz bir aracı satmakta zorlanır mıyız bu arada araç 01 Ocak 2013 trafiğe çıkışlı ve daha 10.000 km de fazla kullanılmıyor yani.

Not: Babam 60 yaşlarında bayadır ehliyeti var fakat aktif araç kullanmıyordu daha yeni yeni kullanmaya başlamıştı birde ilk aracımız.

Son düzenleme:

pepe

Active member
Fotoğraflara göre 10000 tl hasar çok gibi geldi bana...Görünürde pek birşey de yok...Hani radyatör-intercooler'a bişey oldu desem o halde servise de gidemezsiniz:confused:

Değer kaybı illa ki yaşatır ancak kaza resimlerini ve servis kayıtlarını saklarsanız satarken daha hızlı elden çıkarabilirsiniz...

Çok geçmiş olsun...Allah cana vermesin

akrepkral86

New member
Geçmiş olsun kardeşim önemli olan arkadaşın dediği gibi cana gelmesin mal nasıl olsa bir şekilde halledilir ama fotolardan gördüğüm kadarıyla öyle aman aman bir hasar yok satarken değer kaybının çok olacağını zannetmem

slhyldz

New member
Cok gecmis olsun...
Birsey merak ediyorum. Neden servis ?
Mesela iyi bir kaportaciyla bir konusun bakalim ne diyor.
Benim bir arkadasin basit on tamponu kirilmisti. Servis 3500 lira civari bir hasar cikartmis. Tampon ile beraber farindan vidasina kadar akliniza ne gelirse faturalandirmis... Boyle oluncada boya bile bulunmayan aracta, 500 liralik tampon icin 3500 lira hasar kaydi cikmis.
Satiliga cikardi boyasiz diyor ama herkez hasar kaydi ne o zaman diye soruyor.
Allah korusun benim basima gelirse ve servis yuksek fiyat cikararsa ben ozeldende fiyat alirim...

Son düzenleme:

Lecher

New member
Cok gecmis olsun...
Birsey merak ediyorum. Neden servis ?
Mesela iyi bir kaportaciyla bir konusun bakalim ne diyor.
Benim bir arkadasin basit on tamponu kirilmisti. Servis 3500 lira civari bir hasar cikartmis. Tampon ile beraber farindan vidasina kadar akliniza ne gelirse faturalandirmis... Boyle oluncada boya bile bulunmayan aracta, 500 liralik tampon icin 3500 lira hasar kaydi cikmis.
Satiliga cikardi boyasiz diyor ama herkez hasar kaydi ne o zaman diye soruyor.
Allah korusun benim basima gelirse ve servis yuksek fiyat cikararsa ben ozeldende fiyat alirim...
Aracın kaskosu olduğu için direk servise çektik ve tanıdığımız özel bir servis yok, açıkcası bende serviste fahiş fiyat verdiklerini hatta kasko şirketlerinin yüksek maliyetle sisteme girdiklerini düşünüyorum ama aracı servise çektik artık kayıtta alında tekrar çıkarabilir miyiz ve çıkarsakta iyi bir usta bulabilir miyiz o sorun

berkan1981

New member
Geçmiş olsun kardeşim cana gelmesin gerisi bi şekilde hallolur

Deger kaybi konusuna gelince benimde başıma gelen olaydan kisaca bahsedeyim abs kizaklamasi sonucu onumdeki araca vurdum ön tampon ve kaput degiscek sekilde bir kaza yaşadım servise çektim 4000 tl hasar cikdi önemli olan aracin kazali fotolarini elinde bulundur 47250 tlye aldigim ceed consept manuel aracimi satmaya kalktigimde alici kisiye fotolari gosterdim ve 47000 bin tlye sattim not arac 60000 km idi

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

c@n

Super Moderator
Gecmis olsun...

Sent from my A0001 using Tapatalk

Bocek06

New member
Çok geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın.

rayen

Super Moderator
Geçmiş olsun. Önemli olan tamirat iyi yapılsın, her araç bir şekilde satılır.

unalks

New member
geçmiş olsun. aynı olay başıma geldi servisin 5 bini bulur dediği olayı zoraki uğraşarak servisten geri alıp dışarıda 1150 tl gibi bir fiyata kendim yaptırdım.

Lecher

New member
geçmiş olsun. aynı olay başıma geldi servisin 5 bini bulur dediği olayı zoraki uğraşarak servisten geri alıp dışarıda 1150 tl gibi bir fiyata kendim yaptırdım.
Servisten nasıl çıkarabildiniz aracı ve nerede yaptırdınız acaba?

unalks

New member
serviste bir gün kaldı ramazanın başlarıydı son gününe anca yetişir dediler birde. bostancı sanayide bir abimiz referans oldu o götürdü yaptırdı halletti sağolsun.

Lecher

New member
serviste bir gün kaldı ramazanın başlarıydı son gününe anca yetişir dediler birde. bostancı sanayide bir abimiz referans oldu o götürdü yaptırdı halletti sağolsun.
Sizin tam olarak hasar neydi peki birde araç nasıl oldu ayrıca kasko karşılamaz o zaman değil mi

ErkanKASIM

New member
geçmiş olsun bu araçta 10 bin TL den fazla hasar çıkar.

Gear

New member
Geçmiş olsun bende bunun biraz daha az hasarlisini yaptım ama kaputu değiştirdiler

fenci

New member
Çok geçmiş olsun. Özel servisleri de değerlendirin derim.

Lecher

New member
Denetleyici raporunu bekliyoruz artık bakalım neler olacak bundan sonra

Son düzenleme: