hangi yayı önerirsiniz?

proceed61

New member
merhaba arkadaşlar,

H&R 3.5 ya da eibach 2.5 yay almayı düşünüyorum....eibachlar aracı yeteri kadar güzel göstermiyor,leylek kalmaya dvam ediyor diye duydum ancak pek fikrim yok..

beklentilerim şöyledir:

1-arabanın altı her an bir yere değecek,vuracak halde olmasın
2-yol tutuşu iyi olsun,
3-konforunda aman aman bir kötüleşme olmasın
4-tabi ki leylek gibi durmasın

MuSTaNG

New member
Merhaba, iki yayıda halen 2 farklı aracımızda kullanmakta olan biri olarak size H&R öneririm, Eibach'a oranla daha yumuşak daha iyi yol tutan ve daha çok yere basan bi yaydır ancak kesinlikle iki yay'danda yol tutuş olarak bi coilover performansı beklemeyin derim :)

proceed61

New member
aahhh ah,coil deme hiç :D aracı satın aldığımda üzerinde coilover vardı;gidişine, duruşuna yol tutuşuna diyecek lafım yok..ancak yükseltme payı yoktu ve mevcut haliyle kullanamadım...yoksa param olsa ben de isterdim istediğim yükseklik aralığına göre bir coilover yaptırmak ama gel gör ki bu önümüzdeki bir sene bu pek mümkün değil..bende bu süreyi alacağım temiz ikinci el bir yay ile geçirmek istiyorum..araç böyle leylek gibi duruyor hiç hoş değil :D

Berkan

New member
genelde cogu oto markasında eibach karsındaki rakibine göre daha az düşürür ama daha konforludur .hr eibachba göre birazdaha sertdir dan dun edebilir arac icindeyken ama daha cok düsürür ozelliklede kafayı

c@n

Super Moderator
Ben her zaman eibach tercih ederim... HR arabayı çok zıplatıyor bence...

Berkan

New member
Ben her zaman eibach tercih ederim... HR arabayı çok zıplatıyor bence...
demek istedigim buydu kullanıcı tercihinede kalmıs biraz daha basık sert isteyen katlanır istemeyen daha az düşer ama islevsellik acısından hiç bir eksigi olmayan eibacha yönelir

custom yapılan kesme biçme coil ısıtma sogutma press vs. dahil bile etmeyip hiç konusunu bile acmıyorm

c@n

Super Moderator
demek istedigim buydu kullanıcı tercihinede kalmıs biraz daha basık sert isteyen katlanır istemeyen daha az düşer ama islevsellik acısından hiç bir eksigi olmayan eibacha yönelir

custom yapılan kesme biçme coil ısıtma sogutma press vs. dahil bile etmeyip hiç konusunu bile acmıyorm
Custom press falan onlar ile isim olmaz... son derece riskli ve sakat.. ben canimi sokakta bulmadim...

Yau konusu aynen kullanici tercihine kalir.. basiklogo seven ziplamaya katlanir.. gulu diken olayi... :)

TeamPASAOGLU

Serkan OĞUZ

New member
İkiside Alman malı kendini ispatlamış çok kaliteli yaylar.Eibach bencede konfor açısından 1 adım daha önde ve bana daha sıcak geliyor ama HR'de çok kaliteli ve performanslı ancak dediğiniz gibi biraz sert kalıyor lastik top misali zıplıyor:) Ancak 2.el yay almak bence kesinlikle yapılmaması gereken bir alışveriş diye düşünüyorum.Belki bunu yazdığım için bana kızacak olan arkadaşlar vardır ama ben yürüyen aksam konusunda asla 2.el kısmına girmeyi düşünmem.