Golf 7 1.2 Tsi Dsg En Düşük Donanım

mertgulkokan

New member
Arkadaş aracını hafta sonu Antalya'dan teslim aldı. 1.2 tsi dsg şanzumanlı aldı. En düşük paket oluyor kendileri. Tüm araçlarda alimünyum jant standart. 15 inç lik jant 195/65/r15 lastik kullanılmış. İlginç olan lastik 2012 yılının 45. hafta üretimi. Elektronik park freni tüm modellerde standart. Yine en düşük pakette direksiyonda müzik sistemi kontrol düğmesi yok. Ancak radyo ekranı dokunmatik hoş olmuş bence. Ayrıca maliyeti düşürmek için 1.2 tsi motorlarda ve 1.6 dizel motorlarda arka süspansiyon sistemi tam bağımsız değil maalesef. Bana çok saçma geldi açıkçası. Arkadaş Antalya'dan 6.1 ortalama ile gelmiş. 450 km yol yapmış az miktarda olsa yarım depodan az harcadı dedi. Araçta mini stepne var. Bagajdaki kademe en üste duruyordu. Kaldırınca stepneyi gördüm. Saç kısım izole edilmiş kumaşla kaplanmış hoş olmuş. Sanırım yalıtımda başarılı olmaları bu nedenden dolayı.

ekran dokunmatik:)

iç hazneler kaplı. Hoş olmuş

bu aralar çok otomobil testi okudum sanırım. Her zaman böyle bir resim çektirmek istemişimdir:) . Ayrıca boyum 1.67:)

GOGO

New member
En baz modelde bile arkada havalandirma kanallari olmasi da guzel olmus.

Sent from my HTC One X using Xparent ICS Blue Tapatalk 2

amorusso

New member
Oglum bak git burasi Ceed forumu dermisimmmmmm :))))))))))

Fuarda gormustum, arac fena degil, ben sahsen olsam para vermem,
ama alan almis begenmis, ne diyelim kazasiz belasiz kullansin insallah...

1.6 dizellerde arka bagimsiz suspansiyon olmamasi ilerde bir sekilde cozulebilir belki,
onu disinda abuk subuk eksikler hep olacaktir, ama C sinifi bas aktorlerinden biri olan Golf,
citayi biraz daha yukseletmis, hosuma giden ledli ve bizenon on farlar en azindan opsyion
olarak bazi paketlerde siparis edilebiliyor diye biliyorum, bixenon konusunda kia'ya kocaman bir ban bu ara :)

Golf artik bir marka seveni de sevmeyeni de olacak, surekli gundemde olacak ve bir sekilde
herkes rakip olmaya calisacak :)

Stock

New member
Golf 7'nin tasarımı çok iyi kullananlarda genelde memnun kalıyor ama bence hiç bi paketi parasını haketmiyor.Özellikle Highline 1.6 tdi 77.000 tl, C segmenti bi araba için çok çok uçuk fiyat.Adamlar türkiyede "Alman arabası sonuçta" diye düşünenleri çok iyi yoluyor.

omurkadir

New member
baz versiyinda bile yorgunluk sezicisi vs. gibi guvenlik donanimlarinin sunulmasi avantaj.
onceki kasa trendline donanima gore epey iyi.
bagimsiz suspansiyon olmayisi komedi.
malzeme iscilik yalitim guzel.
dsg sikintisi devam ediyor.
fiyatina bakmadim ama tahminim crdi ceed ile asagi yukari aynidir.
uzgunum golf koreliler de artik gayet kaliteli...

josefsalvatini

Yasaklı Üye
Ynt: Golf 7 1.2 Tsi Dsg En Düşük Donanım

1.6TDI Comfortline versiyonunu kullandım araç bence güzel araç, ceedle golfü kıyaslarken radyonun sesini açarsanız bir şey anlamıyorsunuz fakat radyolar kapalı olduğunda yalıtım konusunda ceedin halen biraz geride kaldığını çok kolay anlayabilirsiniz.
17-18 bin fazla verip yalıtım alıp az donanım alacaksam sesli olsun biraz :) önemli degik

amorusso

New member
Tamamen zevk meselesi, Golf hic bir zaman Ceed parasina olmaz hem donanim hem motor olarak. Daha once de soylemisimdir. 2.0 Tdi ile Golf zevkli, 1.2 tsi veya 1.6 tdi ile degil. Ne yazik ki vergi sisteminden dolayi C180 lerin ragbet gorudgu ve ozel 1.6 motor ile gezidigi bir ulkede yasiyoruz, parasi da 2.0 modellere yakin :)) Ceed te 1.6 208 bg benzinli motor gelince, bakalim kim ne diyecek :)

josefsalvatini

Yasaklı Üye
Ynt: Golf 7 1.2 Tsi Dsg En Düşük Donanım

Haklısın fakat ne kadar kialar golf kadar iyi olsada servise gidince anlıyorsun kalite farkını en başta :D Şu forumda 2 araçta aynı para olsa golf alacak birsürü insan vardır kesinlikle :D
Kesinlikle haklısın aynı donanım aynı para olsa avrupa gibi ok
Ama Doğuş Otomotiv farkı ile kazık yiyoruz mesele orada

c@n

Super Moderator
Bence kesin kia servisleri vw servislerinden iyidir....