Dizel - otomatik Ceed hakkında bir kaç soru

algolia

New member
Selamlar,

Dün 2012 model bir Ceed Premium Dizel Otomatik satın aldım. 2013 Citroen C3'den sonra sanki maserati gibi geldi Ceed aracım bana.

Yanlız arabada bir çok sorunu gidermem gerekli. Sensörler sesleri gelmiyor, sağ-sol sinyal sesi çok düşük, sis farlarından biri yanmıyor gibi, ... Bunun için istanbul içinde önereceğiniz sağlam bir servis varmıdır? Bunlar ufak sorunlar heryerde yapılır tabi ama tavsiye edilecek servise gidersem daha güzel olur.

Ayrıca engine start&stop var ama normal start stop ya yok yada çalışmıyor bunu nasıl öğrenebilirim?
Youtube'da premium araç yanına gelince aynalar otomatik açılıyor bu özellik bende varmıdır?

Arabayı kitleyince kapılar kitleniyor ama bagaj kitlenmiyor ancak araçtan uzaklaşınca bagaj kitleniyor bu bir arızamı?

Ekranda **L/100km yazan 100km'deki yakıt tüketimimidir? Çünkü bazen 80.1L bile yazıyor ama yakıt normal gidiyor. Şuan yakıtı hesaplamaya çalışıyorum 150TL yakıt aldım bakalım kaç km gidebileceğim.

Bu soruları cevaplayan olursa minnettar olurum teşekkürler.

Ademircann

New member
Öncelikle aracınız hayırlı olsun.

Araçta start stop yok yani ışıkta durunca stop etme özelliği maalesef yok bizim araçlarda.

Yakıt tüketimi evet ama sıfırlama yapılmıştır belirli kullanım sonrası normal değerlerine düşücektir.

Benim aracımda araca yaklaşınca aynalar otomatik açılıyor. Aracın içinde sol tarafta düğmesi var kapalı olma ihtimali var onu bi kontrol edin.

Dogus

Member
a.jpgumarim tuketim konusunda yardimci olur ilk 4 resim ist - antalya arasi, sonrasi antalya sehir ici gez toz degerleri uzerine devam eden.