Ceed Hakkında

retikulum17

New member
Merhaba 2010 model ceed( Consept) almak istiyorum.Merak ettiğim fiyatları hangi aralıkta ? Yakıt tüketimi nasıl? Birde arabanın görüş açısı nasıl?Şoför koltuğuna oturduğumuzda gömülüyor muyuz? Arabanın önü arkası 1.70 boyu olan biri için rahat görünüyor mu ? Arabanın önünü göremezsem rahatsız oluyorum da :) Ayrıca yedek parçada sıkıntı yaşar mıyım ?

ozburan

New member
Merhaba hocam benim 2010 ceed concept modeli aracim var 30bin 40bin arasi degisiyor fiyati yakiti biraz fazla 8 litre yada 9 u rahat buluyorum ben tabi kullanisa gore degisir.aracin gorus sıkıntisi yok yani hem onu hemdr arkasini rahatlikla gorebiliyorsunuz :D

GT-I9500 cihazımdan gönderildi

bmx

New member
bende 2010 Concept otomatik var.32 binde 2. el aldım 92 bin oldu.Benim ilk aracım zaten bunla araç kullanmaya başladım.Görüş çok iyi her tarafa hakimsin Arka görüş ön görüş bence gayet iyi.
acemi olarak başladığımı düşünürsen görüş benim içinde önemliydi.
Otomatik olduğu için yakın mesafede motor ısınmadan çok yakıyor 9-9,5 LT civarı ama mesafe artarsa yakıt 7,5-8,5 arasında oluyor.
Uzun Yolda yüksek hızda 130-160 arası 6,5 LT yakar düşük hızda 5-5,5 bile görebilirsin.80 Km 4,5 lt gördüm .90 binağır bakımı 1400 Tl civarı
diğer bakımlar 350-400 falandı yanlış hatırlamıyorsam tabi zam gelmiştir.
Yedek parça skıntısı yok.zaten baya satılan bir araç oldu.

retikulum17

New member
Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için;-) peki 30-40 bine değer bir araba diyebilir miyiz ceed e

retikulum17

New member
Biraz acemiyim otomatik vites olması sebebiyle tercih etmeyi düşünüyorum. Ceed hakkında çoğu yerde iyi şeylerin yazıldığına denk geldim. Birde ceedclubtr de ceed in mekanından bilgi almak istedim.Verilen bilgiler için çok teşekkür ederim.

ozburan

New member
Kesinlikle diyebiliriz hocam

GT-I9500 cihazımdan gönderildi

branke

New member
Biraz acemiyim otomatik vites olması sebebiyle tercih etmeyi düşünüyorum. Ceed hakkında çoğu yerde iyi şeylerin yazıldığına denk geldim. Birde ceedclubtr de ceed in mekanından bilgi almak istedim.Verilen bilgiler için çok teşekkür ederim.

Pişman olacağını sanmam.

Otomatiğin acemi arabası olduğunu kim söylüyor be ya?

Schumacher'e acemi diyen mi var?

Yarış pistlerinin hemen hemen tüm arabaları otomatik!

Eeeee, tabii ki bizimkilerden biraz (!) daha gelişmiş ama anlayış gösterelim.

Ben tam otomatiği tercih ettiğim için KİA aldım, tercih meselesi.

Saygılar,

retikulum17

New member
consept model ile motion model arasında ne gibi farklar var acaba?

rayen

Super Moderator
En bariz farklar esp, hill holder ve digital klima

amorusso

New member
Conceptin motion a göre artilari : yukarıdakilere ek olarak, harita okuma lambasi, yağmur sensörü, otomatik yanan farlar , tek Tusla katlanan aynalar, bazi modellerde sun roof, 4 cam tam otomatik , 2011 sonrasi modellerde ise motion 115 hp, concept 128 hp motor ve at sanziman

Berkan

New member

Pişman olacağını sanmam.

Otomatiğin acemi arabası olduğunu kim söylüyor be ya?

Schumacher'e acemi diyen mi var?

Yarış pistlerinin hemen hemen tüm arabaları otomatik!

Eeeee, tabii ki bizimkilerden biraz (!) daha gelişmiş ama anlayış gösterelim.

Ben tam otomatiği tercih ettiğim için KİA aldım, tercih meselesi.

Saygılar,
yanlış bilgilendirme olmasın diye yazıyorm formula 1 wrc super1600 ıvır zıvır ismi artık her neyse

hiç biri otomatik degildir tam tersine otomatik sistemden yararlanmak kesinlikle yasaktır

yarı otomatik diyebiliriz türkce veya tam adıyla sequential gearbox,

debriyaja basmayamı üseniyo denebilir ama eski formula araçlarına yada (diger araclarda inceleneiblir) normal arabadaki gibi vites kutusu vardır debriyaj 1 solda 2 altında 3 ortada...

yenilikler cıktıkca (F1) : dayanalılan güç 600-800hp,
cevirilen devir 22000 24000 ler gördü eskilerde simdi galiba 15000-16000(v6 1.600cc) gibi sınırı var emin degilim.
kesintisiz hızlanma istegi ve saliseleri bile kaybetmemek güçün en optimum seviyede yere iletilmesi için
sequential kullanılır.debriyaj kacırdı vites gecmedi yok debriyajı tokatladı one gecti ihtimallerinde onune gecilmiştir tabiki böylece

konu sahibine ise ferah ol hiç bir parca sıkınıtısı vs. yaşamassın.
X modelin kasanın degismis olması yada üretimi bitse bile. X modelin ait olduğu marka 10 yıl boyuca parca üretimi yapmak ve tedarik etmek zorundadır.

branke

New member
yanlış bilgilendirme olmasın diye yazıyorm formula 1 wrc super1600 ıvır zıvır ismi artık her neyse

hiç biri otomatik degildir tam tersine otomatik sistemden yararlanmak kesinlikle yasaktır

yarı otomatik diyebiliriz türkce veya tam adıyla sequential gearbox,

debriyaja basmayamı üseniyo denebilir ama eski formula araçlarına yada (diger araclarda inceleneiblir) normal arabadaki gibi vites kutusu vardır debriyaj 1 solda 2 altında 3 ortada...

yenilikler cıktıkca (F1) : dayanalılan güç 600-800hp,
cevirilen devir 22000 24000 ler gördü eskilerde simdi galiba 15000-16000(v6 1.600cc) gibi sınırı var emin degilim.
kesintisiz hızlanma istegi ve saliseleri bile kaybetmemek güçün en optimum seviyede yere iletilmesi için
sequential kullanılır.debriyaj kacırdı vites gecmedi yok debriyajı tokatladı one gecti ihtimallerinde onune gecilmiştir tabiki böylece

konu sahibine ise ferah ol hiç bir parca sıkınıtısı vs. yaşamassın.
X modelin kasanın degismis olması yada üretimi bitse bile. X modelin ait olduğu marka 10 yıl boyuca parca üretimi yapmak ve tedarik etmek zorundadır.

Selam,

Dediklerine katılıyorum, "YARI OTOMATİK" demeliydim.:(

Özür dilerim.

Bu arada son "DÜZ VİTES" formula arabası 1990 ların sonuna doğru yarıştı hatırladığım doğru ise.

O günden bu güne "yarı otomatikler" sahaya hakim.

Saygılar,

Gökhan Turunç

New member
Conceptin motion a göre artilari : yukarıdakilere ek olarak, harita okuma lambasi, yağmur sensörü, otomatik yanan farlar , tek Tusla katlanan aynalar, bazi modellerde sun roof, 4 cam tam otomatik , 2011 sonrasi modellerde ise motion 115 hp, concept 128 hp motor ve at sanziman
Selamlar,
Sanırım donanım bilgilerinde bir yanlışlık var. Bende 2011 Concept var ancak araçta yağmur sensörü ve otomatik yanan farlar yok.

amorusso

New member
Evet , aslında 2011 sonrası geldi birçok opsiyon, daha doğrusu 2011 sonlarına doğru geldi , 128 hp seçeneği ile .