cee'd cyclone

BeAtly

New member
Re: Cevap: cee'd cyclone

merhabalar,

arkadaşlar 2 haftadır cyclone marka oem cihazdan arıyordum fakat hiçbir yerde bulamadım. ve en erken 2 ay sonra geleceğini öğrendiğimden daha fazla dayanamayıp bugün itibariyle navimate taktırdım. cihaz kasa olarak cyclone ile birebir aynı. orjinal parçasıymış hissi veriyor. bu yönden kafada soru işareti kalmasın.

daha fazla şey merak eden arkadaşlar varsa hazır taktırmışken yardımcı olmaya çalışayım. :)

yalcin

New member
nerede taktırdın beatly?? ve ücret olarak nedir? ayrıca fotoğraf paylaşırsan eğer yön vermiş olursun benim gibi cyclone taktıracak arkadaşlar için....demir usta da navimate bahsetmişti ben cyclone ları ayırtırken hatta onun fiyatı normalde daha yüksek dedi ama 1300 e veririm demişti..sende durum nedir??

BeAtly

New member

nerede taktırdın beatly?? ve ücret olarak nedir? ayrıca fotoğraf paylaşırsan eğer yön vermiş olursun benim gibi cyclone taktıracak arkadaşlar için....demir usta da navimate bahsetmişti ben cyclone ları ayırtırken hatta onun fiyatı normalde daha yüksek dedi ama 1300 e veririm demişti..sende durum nedir??
yer ismi söylemem doğru mu bilemedim de bahçelievlerde bir oto aksesuar marketten aldım ve yine o civarda eski otolarımızı sürekli götürdüğümüz tesisat ustamız vardı ona monte ettirdik. 1300 e cihazı aldık. 150 de ustamıza verdik montajına çok güvendiğimiz için. normalde o markette 1400 e montajlı fiyat vermişlerdi. navimate'in navigasyonu daha yeni sürümmüş, içindeki cihaz da daha kuvvetliymiş cyclone'a göre eğer bizi kandırmadılarsa tabi :) sitelerde de daha pahalı bu yeni navimate'ler cyclone'a göre. akşam saati olduğu için foto çekemem. yarın da arabayı oto kuaföre bırakıcaz. cuma veya cumartesi günü birkaç foto koyabilirim menüleriyle ilgili de.

yalcin

New member
yanıtladığın için teşekkür ederim..sanırım aynı yerden bahsediyoruz ben ustayla telefonda mutabik oldum aslında ayın sonu gibi 2 tane ayırttık..senin için hayırlı olsun..geri görüş kamerası ve anten nasıl çalışıyor?? resimleri bekliyoruz..hayırlı olsun tekrar..güle güle kullan..

BeAtly

New member

yanıtladığın için teşekkür ederim..sanırım aynı yerden bahsediyoruz ben ustayla telefonda mutabik oldum aslında ayın sonu gibi 2 tane ayırttık..senin için hayırlı olsun..geri görüş kamerası ve anten nasıl çalışıyor?? resimleri bekliyoruz..hayırlı olsun tekrar..güle güle kullan..
rica ederim ne demek ben de iyi dileklerin için teşekkür ederim.

anten dediğin tv anteni ise ben onu hiç taktırmadım. çünkü bu ürünlerin hiçbirinde tv fonksiyonu tam anlamıyla çalışmıyormuş. onu biraz araştırmıştım daha önce de. yani tv izlemek istiyorsan iyi çeken bir yere park edceksin o da 1-2 adet kanalla yetinebileceksen yani. navigasyonu benim hoşuma gitti. sesli yönlendiriyor ve görüntü de oldukça güzel geldi bana. 3 boyutlu gösterimi de var navigasyonun. geri görüş kamerası da gayet güzel tepki veriyor. geri vitese taktığın an cihaz hangi uygulamada olursa olsun direk geçiş yapıyor. kamerayı nereye taktıracağın da önemli tabi. bu konuda da ustamızın önerisi tampona monte ettirmemek yönündeydi. çünkü tampona taktırıldığı zaman çamura ve yağmura maruz kalıyor kamera. suya maruz kalınca da hangi ürünü taktırırsan taktır bir süre sonra bozuluyor. çamura maruz kalırsa zaten amacını yitiriyor birşey göremiyorsun :) ondan dolayı pandizotun üstüne tavana yapıştırdık biz. arka camdan geriyi görüyoruz. o şekilde monte edince tampondan 35-40 cm kadar gerisini görebiliyorsun.

yani biraz soğutmak gibi olacak ama eğer tv ve geri görüş kamerası için alıyorsan oem cihazı bir daha düşün derim ben. tv için alıyorsan hiç alma hatta. geri görüş kamerası için alıyorsan da tamponu deldirme (demin saydığım problemlerden dolayı tampona yazık yani :) ), deldiriyorsan da onu alacağına git park sensörü al daha iyi. direk ustamın söylediğini söylüyorum.

yani bu söylediklerim sadece benim aldığım ürün için geçerli değil tüm oem cihazlar için geçerli. sonuçta bunların hepsi normal elektronik piyasasında ismi olmayan dandik diye tabir edeceğimiz markalar. ama otomobil konsollarına direk entegre ürünler yaptıkları için cazip duruma geliyorlar. malzeme kalitesi hiçbir zaman bir pioneer, sony gibi olamaz. flyaudio için çok iyi referanslar var ama o da pahalı epey.

beklentilerini yazdıklarıma göre doğru yere çekebilirsen eğer memnun kalırsın cihazdan. 2 tane usb portu var, 1 tane ipod adaptör kablosu var. direk olarak ipod arayüzüne geçebiliyor bu sayede. menüleri de bence vasatın üzerinde. navigasyonu iyi demiştim. radyosu 4 kanallı ve her kanalda 8 istasyon kayıt kapasiteli felan yani. söyleyebileceklerim bu kadar. aklıma gelenleri yazıyorum da soracakların olursa cevaplamaya çalışırım yine de.

yalcin

New member
gökhan abi, bugün itibariyle konut kredim onaylanıyor sanırım yani..yüklü bir ödeme altına giriyorum nasipse. bundan mütevellit navigasyonu bir süreliğine erteliyorum..fakat istersen senin için ustayla arar konuşurum abi..son söz senin?

gokhanMT

New member
gökhan abi, bugün itibariyle konut kredim onaylanıyor sanırım yani..yüklü bir ödeme altına giriyorum nasipse. bundan mütevellit navigasyonu bir süreliğine erteliyorum..fakat istersen senin için ustayla arar konuşurum abi..son söz senin?
hayırlı olsun Yalçın.. evet cidden olunca senin hesap kitaplar bayağı kabarıcak. ama sonuçta bir konut sahibi olmak iyidir, sevindim..
benim taraf için dersen bende kesin bir şey diyemiyorum. olağan derecede alasım var, ama bende bu ay açıklardayım. benim oğlanın biraz masrafları çıktı.
çok cesaret edemiyorum onun için, haziranı bekleyip maaşı falan alayım diyorum.
yalnız ustaya da ayıp olmasın, sen çekileceksin bende çekilirsem mahçup olacaz.
konuşabilirsen haziran ayına erteleyeyim derim. :)

yalcin

New member
tamam sıkıntı yok öyleyse..hazirana çıkalım haberleşiriz yine..nasılsa buralardayız:p

BeAtly

New member
yani aklınızı çelmek gibi olmasın yine de bugün kia servise gidince necvox'un broşürü vardı. artık bu sektör de oem'den kurtulup android'e geçiş yapıyor sanırım broşürde gördüğüm kadarıyla. çok daha güzel görünüyordu broşür üstünde menüler tabi ama gerçekte nasıldır bilemiyorum.

daha pahalı şu an oem'e göre ama bence biraz beklerseniz eğer şu anki oem'e eşdeğer fiyata android alabilirsiniz. onlar direk internet üzerinden tv izlemenize de olanak tanır. tv için alınıyorsa iş görür yani o zaman büyük ihtimal. tabi yine siz bilirsiniz :)

gokhanMT

New member
Cevap: Re: cee'd cyclone

ben şahsen her türlü fikre açığım, hatta açığızdır da..:)
zaten maddi durumlar şuan beklememize sebep oluyor.
gelişmeleri ve buradan bilgi paylaşanları da takip ederiz, çokta güzel olur..

deadgarden

New member
Bu cihazı araştırırken Forumdonanımda. bi kullanıcının yorumu dikkatimi çekti .

cyclone marka navigasyonmu illallah bu firmadan alıp sattığım bütün ürünler tam bir problem bu ürünleri alan radyo dinlemeyi unutacak artık servistekilerle arkadaş olursunuz bu firma düzcede kurulmuş oto alarmları satan bir firma alt yapısı bu iş için uygun degil ne bir müşteri temsilcisi ne de karşınızda bir muhattap burnu kalkmış şımarık birkaç kardeş arkadaşlar eğer aracınıza bu tip ürün taktırmak istiyor iseniz necvoxtan vaz geçmeyin içlerinde en iyisi ben bu firmaların hepsiyle çalıştım sattığım bütün cyclone marka navigasyon cihazlarından problemli olmayanı yok gibi birşey müşterime 2000 tl ye wolksvagen için bir ürün sattım radyo dinleyemediğini söyledi beraber istoçtaki servislerine 4 sefer gittik sonunda sevis şefi bu ürünlerin hepsinin aynı radyo problemi olduğunu yüzümüze söyledi cihazıda geri almak istemediler tabiki ben müşterimin parasını geri ödedim ve bütün cihazlarını geri iade ettim benden bukadar gerisi sizlere kalmış.

BeAtly

New member
yok ben yanlış anlaşıldım sanırım :)

şimdi bu necvox kia servislerinin önerdiği bir ürün (daha doğrusu anlaşmalı olduğu marka diyeyim :) ). dolayısıyla da serviste onun broşürü vardı. broşürde de android cihazlarla ilgili fotoğraflar olduğundan sektörün android'e doğru kaydığını söylemek istemiştim. oldukça da iyi görünüyordu cihazların menüleri yani. necvox olur veya başka marka olur farketmez ama bence eğer bu aralar taktırıcaz diyosanız, biraz daha bekleyin android bir cihaz taktırın demiştim. şu an pahalı oem cihazlara göre çünkü. ama bir süre sonra tüm markalar oem cihazlarının yerine android cihazlar üretmeye başlar gibi görünüyor. dolayısıyla da oem cihazların fiyatlarına androidler alınmaya başlar.

önceki postlarımda zaten hangi cihazı taktırdığımı söylemiştim. şu an için oldukça memnunum hatta :) necvox'u önerdiğim sonucu çıkmasın lütfen :)

yalcin

New member
arkadaşlar demir usta 2 temmuz da aradı beni ve türkiye ye 15 adet geldiğini 10 tanesini ise kendi aldığını ve bizlere uygun bir ücret karşılığı ürünü montaj yapabileceğini söyledi..
benim nakitim olmadığı için bu işten biraz uzak durdum ancak yaptırmak isteyen arkadaşlar için aracı olabilirim veyahut sizde demir ustayı arayıp siteden bahsederseniz eğer yardımcı olacaktır..ama unutmayın toplu alım olursa daha uygun ücret ve daha iyi bir hizmet alabiliriz...