Cee'd Concept Plus 2011 Model CRDI A/T Hakkında

cantekin67

New member
Merhaba Arkadaşlar,
Aranıza yeni katıldım.
Yakın zamanda bir tanıdığımdan 2001 Model Cee'd Concept Plus Dizel Otomatik alacağım.
Araç bakımlı ve yürürü başarılı.

Birkaç kafama takılan sorular var.
İş gereği fazla kilometre yapıyorum, yıllık en az 50.000 KM yapıyorum. Uzun yolda dikkat ettiğim en önemli unsurlardan biri kabin sesi.
Daha önce uzun yolda hiç bu aracı kullanmadım. Kabin izalasyonu ve kullanım zevki nasıldır ?.
Daha önce ağırlıklı olarak sport araç kullandım ve 2001 Model Megane Coupe IDE'den direk geçiş yapacağım.
Aynı gücü elbette bulamam fakat sürüş zevki ve yol tutuşu konusunda bu aracın diğer aracımı aratmamasını temenni ediyorum.
Kısaca bu araç hakkında olumlu ve olumsuz düşüncelerinizi yazarsanız çok memnun olurum.

Saygılarımla.

AtaDMR

New member
Arkadasimda 2011 motion otomatik var, izolasyon acisindan o kasalar aynilar zaten iceriye az ses aliyor ve hafif bir muzikle hic birsey duyulmuyor bile, yol tutusu beklentilerini karsilayacaktir. Performansa gelirsek o gaz pedalinin sonundaki turbo mandali otomatiklerde duzlere oranla daha cok ise yariyor ve cekisi hissedilir artiriyor. Hizlanma ve vites gecisleri bana gore yeterli duzeyde tabi ne bekledigine bagli lakin guzel bir secim yapacagini soyleyebilirim simdiden hayirli olsun kardesim, allah kazasiz belasiz binmeni nasip etsin. :)

slhyldz

New member
Yeni kasayla mukayese edilemez tabiki. Uzun yolda cok rahat edersin. Belli bir hizdan sonra ozellikle kis aylarinda ruzgar sesini belli oranda iceriye alir. Oda hemen hemen her aracta var zaten. Sehir ici agresif kullanimlarda bozuk zeminlerde ise orta sertlikteki suspansiyonlari biraz rahatsiz eder. Sakin kullanilmasi gerekiyor. 1900 rpm den sonra performansi bariz hissedersin. Bolu tuneline cikan yokusu 6. Viteste 130 140 km. Hizda cok rahat cikiyorum. Buda ne kadar guclu oldugunun fikrini size versin. Hatta duz yolda bazen 170 180 km hizlarda bile gaza ayagimin ucuyla dokunuyorum. Banamisin demiyor.
Bunun disinda her araca ozgu ufak tefek sikintilari olabiliyor. Onlarda bilirkisiler tarafindan cozulebilen sikintilar. Tek yapmaniz gereken sey aracin temiz oldugundan ve onceki sahibinin araci hor kullanmadigindan emin olmanizdir.
Simdiden hakkinda hayirlisi olsun

cantekin67

New member
Merhaba,
Teşekkürler cevaplarınız için. Bir arkadaşım megachips yaptırmış 115 modeline, hissedilir bir fark olduğunu söylüyor. Uzun yolda da yakıtı 5.4 lerden 5'lere kadar düşmüş. Beni asıl ilgilendiren kabin sesi açıkçası bu aracın. Süspansiyonun sert olması mühim değil, açıkçası benim için avantaj.

slhyldz

New member
Bende cok arastirdim. Yazilim olayini ebediyyen kafamdan attim. Guc yeterince hissedilebilir zaten. Ben Uzun vadede binilecek araca kesinlikle tavsiye etmiyorum.
Bu benim arastirmalarim ve kendi dusuncem

cantekin67

New member
Tabii ki, tercihler üzerine bu tür şeyler.

ceyhunkeskin

New member
Sevgili Can,
Benimde bir önceki aracım 2009 i30 1.6crdi style plus otomatikti. Emin ol ondaki koltukları bunda arıyorum ama çok daha sessiz. Geçen hafta İzmir'den aldım aracı, 2011crdi concept plus otm 128bg, sakarya'ya 500km mesafede kullandım, kabin sesi konusunda i30dan anlamlı derecede başarılı. Motor oldukça güçlü 2000rpmden sonra devreye giriyor sanırım turbo ve bariz hissediyorsun. Almanı tavsiye ederim, beğeneceğini düşünüyorum. Yanlız yakıt biraz soru işareti, 6.3 yaktım ortalama 120 ile.... Şimdiden hayırlı olsn

Sent from my iPhone using Tapatalk

cantekin67

New member
Yorumunuz için teşekkür ediyorum. Yakıt konusunda herhangi bir sıkıntım yok, uzun yolda 5.5-6 L değerleri benim için normal.