Şikayet Ceed 2011 Konsol şişme ve ayrılmaları

akyuz06

New member
Arkadaşlar 2011 model 73000 km aracımın göğsü ön cam hava kanallarının yanından ve diz mesafesi bölgelerinden ayrılmaya ve şişmeye başladı. Söke servisine gittim. Garanti biteli 5 ay olmuş dediler. Gene de merkeze ileteceklerini söylediler. Söke de Erdinç bey sağ olsun ilgilendi ve bana geri dönüş yaptı. Kia Merkezin aracımın garantisinin 5 aya geçtiğini ve garanti dışı kaldığını bildirdiklerini iletti. Yani 40 yaşındaki Hacı Muratta bile olmayacak bir rezillik oluyor, göğüs patlıyor şişiyor, koca Kia! Bunu garanti dışı diyor. Halbuki bakın garanti dışı kalacak konular da konsol yani göğüsle ilgili hiçbir şey yoktur. Yani bozulan göğüsler garanti kapsamında süresi dolsun dolmasın (dışarıdan bir darbe veya etki olmadan konsollar) değiştirilmeli. Ben şimdi aynı maili Kore merkeze de göndereceğim. İnsanlarımızı aptal yerine koymasınlar. Bu tamamen üretim hatasıdır. Dün ve bugün iki kere İst. merkezden aradılar üretim hatası olmadığını ücret karşılığı değişeceklerini bildirdiler.
Benim bu sorunu yaşayan herkesten isteğim toplu halde Koreye de yazalım. İlla ki motor arızası vb. arızalar mı olmalı ki KİA arabalarını geri çağırsın. bakın [FONT=arial, sans-serif]diğer firmalar en ufak hatada binlerce aracını geri çağırıyor. Bizlerde hakkımızı arayıp toplu şekilde hareket edelim. Her platformda ÇELİK Motorun bu tutumunu paylaşalım ki tüketicimizi aptal yerine koyma huylarından vazgeçsinler.
Ben Avrupa ve Kore KIA merkezlerine mailler atıyorum sizlerde atın paylaşın lütfen

[/FONT]

cesurs

Yasaklı Üye
sana bir tavsiyede bulunayım. izmir kia özdemirleri de bir arayıp fikir alır mısın bu konuyla ilgili. benim garanti aralık 2015 de bitiyordu sorgusuz sualsiz değişime girdi ve benim gibi bekleyen 4 aracı daha değiştirdiler. Muhatap olduğum servisten Kutay bey vardı ona bir sormanı öneririm.

akyuz06

New member
sana bir tavsiyede bulunayım. izmir kia özdemirleri de bir arayıp fikir alır mısın bu konuyla ilgili. benim garanti aralık 2015 de bitiyordu sorgusuz sualsiz değişime girdi ve benim gibi bekleyen 4 aracı daha değiştirdiler. Muhatap olduğum servisten Kutay bey vardı ona bir sormanı öneririm.

Üstad çok teşekkür ederim. ... Kutay beyle görüştüm yardımcı oldu bilgilendirdi. Daha sonra tekrar görüşeceğiz kendisiyle . gerçekten çok ilgililer. Size tekrar çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için...

Son düzenleme:

bmx

New member
BU kronik bir sorunmuş benim arabada da başladı.Klima kumanda düğmesi yanında

girayhan38

New member
2011 ceed aracımda aynı sıkıntı var.Önce klima tusu yanında idi ama sonra cam önündeki havalandırma boyunca açıldı.

BURAK POYRAZ

New member
arakadaşlar bende aynı sıkıntıyı yaşadım geçen kış olay kronik olduğu için ankara opal garanti süresi bitmesine rağmen ücretsiz değişim yaptı .aracınızı servise götürün çekinmeden hakkınızı arayın.durum sizin hatanız değil kronik. servis kabul ediyor

mtb_rider

New member
arakadaşlar bende aynı sıkıntıyı yaşadım geçen kış olay kronik olduğu için ankara opal garanti süresi bitmesine rağmen ücretsiz değişim yaptı .aracınızı servise götürün çekinmeden hakkınızı arayın.durum sizin hatanız değil kronik. servis kabul ediyor
Bizim araçta da aynı durum var ama İstanbulda, herhangi bir bayinin çok ilgileneceğini düşünmüyorum.

sercan

New member
Az önce Tek-kar ilgisizliği ile konsol değişim talebimizin ret edildiğini öğrendim. Genel müdürlüğe yazmaya devam

EYT16

New member
benim araçtada aynı problem mevcut fakat sizin resim attığınız şişmenin çok ötesinde sürüşü engellicek şekilde oldu bu konuyla alakalı eresin kia ile görüşmüştüm garanti biteli 4-5 ay olmuştu fakat değişim olmaz garantisi bittiği için dediler.Gerçekten çok sinir bozucu bir olay kendim yapıştırmayı denedim sonuç 1 hafta dayandı tekrar havalandı. bu konuda gerçekten madur durumdayız..

Berkan

New member
Garanti bitmiş olsalarda değişmeleri lazım bildiri vardır cünkü bu konuda bayraktar-erbek gibi servislere yönelin istanbulda

EYT16

New member
eresin ve ersu-yurt servisleri ile görüştüm aracı getirin inceleyelim fakat muhtelemen red cevabı gelir çelik motordan dediler.

EYT16

New member
Bayraktar ile görüşuyüm birde tesekkürler Berkan Bey

cagliari_86

New member
o model aracların 2 kronık sorunu var bı devır saatının bozulması gostergeler bırde gogusun kalkması garantısı bıtmeden degıstırmıstık babamın aracında ama konulan gogus fabrıka cıkısına gore kat kat dandık ve sımdı dıkkat edıyorum ses yapıyor bozuk yollarda cıtır cıtır bende 2014 ceed var ıns boyle kronık seyler cıkmaz karsımıza cıkarsa da almam bida kia falan

sercan

New member
Arkadaşlar, araçlarımız 5 senelik ve hatalı üretim parçadan bahsediyoruz. KIA nın dolayısıyla Çelik Motor'un araçlarının arkasında durmaması çok saçma değilmi ? he bu sorun 1-2 araçta olsa tamam derim ama hemen hemen hepsinde aynı sorun var. 5 senelik arabada konsol mu ayrılırmış

kokoci35

New member
Garanti içerisinde kendi aracımın değişimini yaptılar rezalet bir durum değişmeden olmuyor maalsef

drzafer

New member
Ben de 2012 ceed eski kasa dizel otomatik var. Bu siteden okuyup gittim baktım aracıma ön göğüs plastiğinin hafif ayrılmış olduğunu farkettim. Garanti var diye Kia Ankara otoya(Ankara daki yeni kia yetkili servisi(Bağlıca çıkışında, Eskişehir yolu üstünde)) gittim belirttim 10 gün içinde parça siparişiyle birlikte hemen değiştirdiler. Malzeme Kore den geldi 2440 lira idi galiba.
Aracı satılığa çıkartmıştım malum siteden. Bir sigortacı arkadaş geldi Kia Opal(Konya yolu) de baktırdı araca. Turbo hortumu sızdırıyor dediler. Tabi araç garantili ama demiyorlar sızdırıyorsa bizim değiştirmemiz lazım diye.
Kia Ankara otoya gittim hemen sipariş verdiler nasipse yarın değişecek. Onun da maliyeti 400 lira.
Arkadaş aracıma baktırtmasa turbo hortumundan da 400 lira patlayacaktı. Nisan da garantisi bitiyor aracın. Satamadık ama hortumdan kara geçtik:D

Heredot

New member
Arkadaşlar benim de 2011 Kia Ceed de aynı sorunu yaşıyorum. Garantisi bitti. çözüm konusunda önerilerinizi bekliyorum. garantisi bittiği halde olumlu sonuç alan var mı? Bizimle paylaşırsa sevinirim

kokoci35

New member
ve kronik problem 2. kez oldu şuanda garanti bitti bakalım neyapacağız :mad::mad:

Traylor

New member
merhaba arkadaşlar bende de aynı sorun var. nereye ne yazıyor örnek şablon atarsanız ben de gerekli şikayetleri yapayım.