Ceed 2 yüksek hızda ses yalıtımı

pepe

Active member
Hızlı gitme o kadar tehlikeli :)

yalcin

New member
video çekimlerinde pek anlaşılmıyor, yüksek hızda gayet sessiz değilmi? rüzgar sesi dışında

Berkan

New member
hangi yol burası, ayrıca nekadar süre bu hızda gittin abi?
gidiyor gidiyor sıkıntı olmaz. ben 5-10 dk arası 200'e ayarladım hız sabitleyici öyle gittim, sonrada kendine gel Berkan diyip 170 180 lerden devam ettim :D

yalcin

New member
i30 çok hantal görünüyor sanki basmıyor yada çok yavaş kalmış anlayamadım, ses gürültü konusunda benim araçtaki sesde bunun kadar az bilgin olsun [MENTION=1857]slhyldz[/MENTION] , [MENTION=1547]Berkan[/MENTION] gider elbette ben yazılımı gözeterek soruyorum aslında face dede sordum bu soruyu çünkü birkaç arkadaş turbo patlatmış genelde yanıtlar dipgaz gittim oluyor, yazılım olmasada turbo patlatan vardı misal kuzenim i30 la yine dip gaz gitmiş yazılım yoktu oda patlatmış, sadece istatistik olsun diye merak ediyorum hepsi bu, birde 200 ve üzeri gidilecek yolları öğreniyorum bu vesile ile, edirne yoluna çıkınca bir kere denk gelmiştim ayrıca bursa otobanındada 200 ve üzerini görmüştüm fakat şu sıra banamı denk geliyor bilemiyorum fakat yollar çok aşırı yoğun basacaksın bastığına değmiyor be arkadaş;)

pepe

Active member
i30 çok hantal görünüyor sanki basmıyor yada çok yavaş kalmış anlayamadım, ses gürültü konusunda benim araçtaki sesde bunun kadar az bilgin olsun @slhyldz , @Berkan gider elbette ben yazılımı gözeterek soruyorum aslında face dede sordum bu soruyu çünkü birkaç arkadaş turbo patlatmış genelde yanıtlar dipgaz gittim oluyor, yazılım olmasada turbo patlatan vardı misal kuzenim i30 la yine dip gaz gitmiş yazılım yoktu oda patlatmış, sadece istatistik olsun diye merak ediyorum hepsi bu, birde 200 ve üzeri gidilecek yolları öğreniyorum bu vesile ile, edirne yoluna çıkınca bir kere denk gelmiştim ayrıca bursa otobanındada 200 ve üzerini görmüştüm fakat şu sıra banamı denk geliyor bilemiyorum fakat yollar çok aşırı yoğun basacaksın bastığına değmiyor be arkadaş;)
200 ü görmek istiyorsan Kınalı'ya gel Yalçın yakın sana:D

yalcin

New member
[MENTION=1764]pepe[/MENTION] haftasonu vize ye gittik zaten kınalıdan çıkışa kadar otobandaydımda yok abi kalabalık yollar ya bana müsait olacak yoksa o hızlara çıkmam yani

slhyldz

New member
Yalçın ben 220 yi gördüm. Ayrıca gaz pedalının sonuna kadar basmadım herhalde, öyle hatırlıyorum. Turbo neden patlasın onuda anlamadım. Gerededen Pendiğe 2 saatte geldim. Yaklaşık 280 km. Yani 160 ve üzeri geldim hep.200 ve üzeride max. 4-5 defa çıktım. Bütün bunlarıda 9 saatlik yolculuğumun son iki saatinde yaptım. Ses olayına gelince bizim araçlar, yeni kasa i30 veya ceed ten imkansız daha sessiz olamaz. :) Son olarak Ankara'dan gelirken basılcak çok yer vardı. Kısa denemeler yapabilirdin....

Berkan

New member
@pepe haftasonu vize ye gittik zaten kınalıdan çıkışa kadar otobandaydımda yok abi kalabalık yollar ya bana müsait olacak yoksa o hızlara çıkmam yani
3.köprü yoluna cık [MENTION=10]yalcin[/MENTION] hadımköyden bağlanabilirsin, (taya kadın yoluda bilinir) ordan kemerburgaza kadar ver allah ver :D 200 değil araba gitse 500 görürsün. köküne köküne basıp arabayı tak diye stop falan ettiyse soguk soguk gazladıysa gibi etmenler turbonun katilleri dikkat etmek şart tabi aynı zamanda yazılımı yapanında dikkati şart. sonuc olarak mekanik bir yapı var, yazılımda sonrada yapılan uygulama oldugu için boyle durumlar olabilir önlemi almak ve bilincli kullanmak bizim elimizde nede olsa

yalcin

New member
abi sana cevap vermek çok hoşuma gidiyor ya yanlış anlama sakın : ))
bu söylediğin hızlara çıkmak var birde bu hızlarda sabit dipgaz gitmek var abi, turbo patlatanlara sorduğumdaki tek cevap dipgaz gittim oldu mesela yanlış olmasın ümraniyeden izmite dipgaz gitmiş bir arkadaş sonuç; turbo patttt
sende bir dene istersen 200+ dipgaz ama sürekli gazda olsun ayağın.
ses olayında balıkesire gidiş ve dönüşte çok dikkat ettim yaptığım birkaç modifikasyon sonucunda özellikle 160 ve üzeri hızlarda araçtaki ses ve uğultu tamamen ortadan kalkmış, gürültü ve uğultuyu kesmede etken spor yay ve michelin marka lastik olduğunu düşünüyorum.
ayrıca bu hızları denemedim değil denedim sizlerede soruyorum sadece.
spor yay ve jant-lastik modifikasyonu sonucu inan 160 ve üzerinde hatta 200 de dahi araç hiç eksninden sapmıyor ve gürültüsüz.

Yalçın ben 220 yi gördüm. Ayrıca gaz pedalının sonuna kadar basmadım herhalde, öyle hatırlıyorum. Turbo neden patlasın onuda anlamadım. Gerededen Pendiğe 2 saatte geldim. Yaklaşık 280 km. Yani 160 ve üzeri geldim hep.200 ve üzeride max. 4-5 defa çıktım. Bütün bunlarıda 9 saatlik yolculuğumun son iki saatinde yaptım. Ses olayına gelince bizim araçlar, yeni kasa i30 veya ceed ten imkansız daha sessiz olamaz. :) Son olarak Ankara'dan gelirken basılcak çok yer vardı. Kısa denemeler yapabilirdin....

yalcin

New member
arkadaşlar sizde beni iyice cahil bellediniz heeee : ))) sadece soruyorum 200+ hızlarda nekadar süre kullandınız ve hangi yollarda
yani bir soru sorunca bilmiyoruz anlamına mı geliyor sorudan soru çıkarmayalım valla kendimi ilkokul çocuğu zannetmeye başladım, şaka biryana aşırı fazla yüksek sürate karşıyım:cool:

slhyldz

New member
[MENTION=10]yalcin[/MENTION] Yalçın'cığım kalp kalbe karşıdır. Biz sabahtan akşama kadar yazışalım seninle... Sen sordun bende kısaca cevapladı. Bir daha sordun, bir daha cevapladım. E kabahat sende be kardeşim güzelce desene şu şu sebeplerden soruyorum veya böyle bir risk duydum vs... Sen bilmiyormuş gibi soruyorsun. :) Hımm ben hıza karşı değilim ne olacak şimdi.

pepe

Active member
3.köprü yoluna cık @yalcin hadımköyden bağlanabilirsin, (taya kadın yoluda bilinir) ordan kemerburgaza kadar ver allah ver :D 200 değil araba gitse 500 görürsün. köküne köküne basıp arabayı tak diye stop falan ettiyse soguk soguk gazladıysa gibi etmenler turbonun katilleri dikkat etmek şart tabi aynı zamanda yazılımı yapanında dikkati şart. sonuc olarak mekanik bir yapı var, yazılımda sonrada yapılan uygulama oldugu için boyle durumlar olabilir önlemi almak ve bilincli kullanmak bizim elimizde nede olsa
O yolda çok hafriyat kamyonu var... Ayrıca geniş ama virajlı yollar top speed için yeterli düzlük yok...Sadece çatalcadan bağlanırsan eğer viraj almadan uzunca süre gidiyorsun ama o da yukarı meyilli

slhyldz

New member
Barış bırak Allah muhafaza sakata gelmeyelim :)
O yolda çok hafriyat kamyonu var... Ayrıca geniş ama virajlı yollar top speed için yeterli düzlük yok...Sadece çatalcadan bağlanırsan eğer viraj almadan uzunca süre gidiyorsun ama o da yukarı meyilli

eyup

New member
Merhaba, bugün ikitelliden Çorlu daki fabrikaya giderken 100 km yakın yol yaptım. %80 i boş olan paralı yolda, hemen hemen 2 hafta önce aldığım aracımla 180 200 bandında yaklaşık 10 12 dakika gittim. Ses yalıtımı konusunda açıkçası çok şaşkındım. Benim kafamdaki Kia çok daha kalitesiz ve güçsüzdü fakat 100 160 arası hemen kat ediliyor ve ses yalıtımı çok iyi. Geri dönüşte aynı şekilde uzun vites aralariyla denedim 2500 3000 arasında motor sesi ciddi anlamda iceriye giriyor.

Yılbaşında yazılım atmayı düşünüyorum. O zaman nasıl olacak bilemiyorum.

Bu arada yakıt konusunda 180 200 arası 6.5 - 7.2 arası değişiyor.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi