Bugünki Videonuz

43YD620

New member
ahhhh o makine bende olacaktı da :cool:

Berkan

New member
bmw'nin yeni laser lightı m4'le beraber sunulacak benzer ornegi tek sua i8de mevcut seri üretim olarak dünyada

karsıdan araç geldiginde yada kendi seridinde giderken bir araca yaklastıgındaki farın durumuna dikkatlice seyretmenizi tavsiye ederim

görsel tanıtım show efsane olmuş bayıldım diyebilirim özellikle videonun sonundaki audinin ornegini görünce :D

CES 2015 BMW Audi Laser Headlights - YouTube

BMW’ nin geliştirdiği konsept araç aynı zamanda yol ile adapte olabilen ilk aktif Lazer Light uygulaması olacak. Çalışma biçimi bildiğimiz LED teknolojisi ile aynı olsa da araç içine yerleştirilmiş kamera ile yoldaki unsurları tarayıp sürücüye ileten bir akıllı aydınlatma sistemi geliştirilmiş. Bu teknoloji sayesinde yolda giderken yolun kenarında bir insan, hayvan yada hareketli bir nesne olduğunda, araç oraya doğru bir ışık demeti gönderip sürücünün dikkatini o nesneye doğru çekebiliyor. Bununla beraber BMW yoldaki diğer sürücüleri de düşünmüş. Karşıdan gelen araçları algılayıp onlara gelen ışığı en aza indirgeyen sistem sayesinde yoldaki diğer sürücüler BMW’ nin lazer ışıklarından rahatsız olmayacak.
BMW’ nin tanıttığı bir diğer aydınlatma teknolojisi ise, OLED arka aydınlatmalar. Organik materyallerden yararlanıldığı söylenen bu teknolojide arka aydınlatmalardan çıkan ışıklar 3 boyutlu gözükecek ve aynı zamanda bu etkileyici stoplar daha verimli ve çevreci olacak.

unalks

New member
izlemesi bile farklı zevkli bir video neyse bizim ledlerde güzel ya :D

akrepkral86

New member
Adamlar lazer farlara geçmiş biz daha normal ampule sahip araçları kullanıyoruz neyse bunada şükür bunu bulamayanda var ama param olsa kesin BMW m4 alırdım gerçekten mükemmel ötesi bir araç:cool: