bu ürün için fikriniz nedir ?

unalks

New member
malum trafikte taşıydı kuş pisliğiydi falanı filanı aracın boyasını yıpratıyor internette ürünleri gezerken baya övdükleri bir ürün gördüm baktım yerli malı yurdun malı sayılır istanbul üniversitesi ar ge falan yazıyordu kullanan bilen duyan yada fikri olan. araç koltuk koruma leke çıkarıcı yağmur kaydırıcı vs vs ürünleri mevcut kendin yapabiliyorsunda videoda göründüğü kadarıyla fakat boyaya zarar verirmiyim diye korkuyorum hep fikrinizi almak istedim.

Nasiol ZR53 nano boya koruma araç kaporta testi (nano paint protect) - YouTube

rayen

Super Moderator
iyi bir üründür. Amacı boyayı korumaktır, zarar vermez. Ancak uygulama tecrübe gerektirir. Uygulama sırasında suyla temas etmesi halinde hızla kürleşir ve temas bölgesi bir leke görünümünü alır ancak polisaj ile çıkarılır. İnternette birçok uygulama örnekleri ve karşılaşılan sorunlar var. Araştırın yapabileceğinize aklınız keserse yapın. Uzun süre dayanımlı bir üründür.

unalks

New member
benim önceki aracımda kullandığım sprey hızlı cila var yıkamadan sonra gölgeye çekip onu uyguluyorum tabi 10 dakikalık birşey eski aracım o yüzden inanılmaz diriydi bu tip ürünler yağmuru tozu kiri tutmadığı için daha cezbedici geliyor fakat uygulamada leke vs bırakması gibi sorunları duyunca çekiniyorum açıkcası

unalks

New member
bu ürün daha kolay uygulama gerektiriyor. peki nasiol mu dersiniz bu mu etki olarak?

rayen

Super Moderator
Nasiolun koruma süresi daha uzundur. Benim önerdiğim ürünü 4 ayda bir uygulayabilirsiniz. Ben de yeni kullandığım için şu anda dayanım süresini bilmiyorum ama 4 aydan önce bitmez. Burada önemli olan kullanım kolaylığı.
Daha ucuz bir ürün isterim derseniz Acryl-seal kullanabilirsiniz.
Acryl-Seal Nano Sealant 30 TL Sanalpazar.com'da (kodu:6825068)

unalks

New member
abi sen memnun kaldıysan senin kullandığın ürünü almak daha mantıklı varmı satan bildiğin bir yer.

rayen

Super Moderator
Her iki ürünü de verdiğim linkteki arkadaş satıyor. Aklına takılan her şeyi telefonla satıcı arkadaşa sorabilirsin, benim de selamımı söylersen daha ayrı bir ilgilenir. :D
Her iki ürün arasındaki farkı net bir biçimde anlatır sana. Ben her ikisinden memnun kaldım.

c@n

Super Moderator
Abi ben hangisinden alacagim..:)

rayen

Super Moderator
Hangisini istersen. :D
Hızlıca olsun diyorsan likit wax, biraz bekleyeyim tozlaşma göreyim parlatma işlemi için biraz efor sarfedeyim diyorsan acryl-seal. ;)

c@n

Super Moderator
Hizli olsun kolay olsun...:D likit wax ile devam edelim... :D benim arabaya her halde Subat Mart gibi atsak yeterli olur degil mi..?? Onda gore siparisler verecegim...

rayen

Super Moderator
Olur. Bir de haziranda atarsın. ;)

unalks

New member
tmm abi teşekkür ediyorum havalar güzelleşince uygulamaya geçeyim bende :)

rayen

Super Moderator
Ynt: bu ürün için fikriniz nedir ?

Likit wax'da hava güzelleşsin diye beklemene gerek yok. Zaten wax dediğiniz şey aracı kötü hava koşullarından korumak. Güzel havalarda kil+wax yaparsın. Bence aracı yıka, kurula, waxı sür gitsin. :D

unalks

New member
o zaman tamam daha iyi bu iz kalmasın diye kasmaya gerek yok :)) kil olanın farkı ne abi likitten ?

rayen

Super Moderator
Ynt: bu ürün için fikriniz nedir ?

Kil, boya temizlik ürünüdür. Cila değildir. Çocukların oyun hamuruna benzer yılda bir kez yapılsa iyi olur. Uygulaması kolaydır. Boya yüzeyine sabunlu su gibi bir kaydIRICI ile hafifce sürterek uygulanır. Boya yüzeyindeki kirler sökülmüş olur. İnternette adı clay bar'dır. ;)