ayıp be kardeşm ayıp....

HARUN

New member
dicek bişey bulamıyorum istanbulda prins marka lpgli bi panamera trafikte artık dicek söz yok !!!!!!!!!

c@n

Super Moderator
Valla Harun range lere lpg takiliyorsa ona da takilir.... :):):):):)

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk

HARUN

New member
Ynt: ayıp be kardeşm ayıp....

abi istediği kadar yaksın ya 3.0dizel panamera alırım 9 litre yakar keyfime bakarım çok yakın bi tanıdıgım aldı araba tank gibi 9 litre yakıyor lpg yerine dizel daha mantıklı :)

Snaan

New member

lpg cok güzel bir sistem. ben sürekli aşağlanıyo olmasını önyargılara bağlıyorum. eskiden sadece taksilerde tofaşlarda falan olduğu için şimdi de hor bakılıyor. ama hem karbondioksit emisyonunu %90 civarında düşüren çevreye duyarlı bir ürün hem de yakıt tüketimini %35 civarında düşürüyor. siz lpg takan panameraya "dizelini alsaydı" diye kızarken onlar da "yahu almış 128 beygir arabayı yazılım bilmem ne yapıp 170 beygire cıkarmaya çalışıyor, direk bi porsche alsaydı ya" diye düşünüyor olabilir :)

tmy

New member

120 beygırlık arabayı 170 yapmanın malıyetıyle o arabayı almak birmi :)

Snaan

New member

dizelle benzinli arasındaki farkla lpg de bir değil işte :)

HARUN

New member

[quote author=Archiqua link=topic=1267.msg33561#msg33561 date=1334908082]
lpg cok güzel bir sistem. ben sürekli aşağlanıyo olmasını önyargılara bağlıyorum. eskiden sadece taksilerde tofaşlarda falan olduğu için şimdi de hor bakılıyor. ama hem karbondioksit emisyonunu %90 civarında düşüren çevreye duyarlı bir ürün hem de yakıt tüketimini %35 civarında düşürüyor. siz lpg takan panameraya "dizelini alsaydı" diye kızarken onlar da "yahu almış 128 beygir arabayı yazılım bilmem ne yapıp 170 beygire cıkarmaya çalışıyor, direk bi porsche alsaydı ya" diye düşünüyor olabilir :)
[/quote]

allahını seversen son söylediğine sadece kadir inanır :) ya öyle bişey olabilirmi 1 panamera = min 10 ceed 8)

J

Josefsalvatini

Guest
Konu alakasız yere geldi
Yanlış düşünce
Porsche alıyorsan LPG takmayacaksin
Takacaksan almayacaksın Yada dizelini alacaksin :)
Aracı alırken fazla ver dizel al 150.000 Euro da dokunmaz :)
Simdi ben ferrari alsam 300.000 Euro ya cok yakıyor diye LPG taksam herkes küfür eder
Aynen bu mantik sen gösteriş icin dünya para ver sonra yakıt alacak para bulama yada cok yakıyor diye LPG tak olmaz kardesim bu mantik
Bu sınıf arabalar prestij arabalar bizim gibi a noktasından b noktasına nasil tasarruflu giderim mantığı ile yapılmış araçlar degil
Haliyle LPG takılması yakışmaz
Gecen paylaştığım nissan gtr gibi buda olmamış :)

HARUN

New member

abi altına imzamı atarım ......

zaten dizelle benzinli panamera arasında çok büyük farklar yok .....

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-porsche-broadwaymotors-2012-turbo-jant-20-tv-nav-geri-gorus-isitma-vs-82467518/detay?source=promotion_topl

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-porsche-imperial-motors-2012-on-sogutma-hafiza-20-turbo-jantlar-82036354/detay

son bişey daha ilerleyen zamanlarda forum durursa ilk panamera gelicek foruma ama daha çok war bu arabayı almadan gitmicem :) ama erdoğan abi kusura bakma bunda el freni çektirmem :p

Snaan

New member

[quote author=Josefsalvatini link=topic=1267.msg33565#msg33565 date=1334909078]
Konu alakasız yere geldi
Yanlış düşünce
Porsche alıyorsan LPG takmayacaksin
Takacaksan almayacaksın Yada dizelini alacaksin :)
Aracı alırken fazla ver dizel al 150.000 Euro da dokunmaz :)
Simdi ben ferrari alsam 300.000 Euro ya cok yakıyor diye LPG taksam herkes küfür eder
Aynen bu mantik sen gösteriş icin dünya para ver sonra yakıt alacak para bulama yada cok yakıyor diye LPG tak olmaz kardesim bu mantik
Bu sınıf arabalar prestij arabalar bizim gibi a noktasından b noktasına nasil tasarruflu giderim mantığı ile yapılmış araçlar degil
Haliyle LPG takılması yakışmaz
Gecen paylaştığım nissan gtr gibi buda olmamış :)
[/quote]

ben katılmıyorum. ona bakacak olursak dizel almak da yakışmıyor o zaman? peki neden bmw audi gibi arabalar yavaş yavaş tüm modelleri dizele döndürüyor? dünya kadar para verip az yakan araba alıyor onlar da? dizel almakla araca tüp takmanın hiçbir farkı yok benim gözümde. ama ikisi de mantıklı şeyler. tasarruf her zaman güzel. insanın çok parası var diye çok çok harcaması gerekmez ki.

bi kere ben dizelle benzinlinin farkı derken de fiyat farkı demiyorum. benzinli motor daha uzun ömürlü, sesi daha güzel, bakımı falan daha kolay. bu tip avantajlardan bahsediyorum. yoksa dizelin sıfırı daha bile ucuzdur muhtemelen vergilerden dolayı.

J

Josefsalvatini

Guest
Sinan senin dediğin orjinal Lpgli araçlar üretildiğinde geçerli olur :)
Katkilip katılmamak bir tercih meselesi
Ama arabama LPG takacagima satar daha düşük araba alırım
Kullananlara birsey demem asla ama bu segment lüks arabaya takana herseyi derim Buda benim tercihim
Buyuk firmaların dizel tercihi teknolojinin gelişmesinden eskiden dizel yürümezdi Simdi yarışlarda geziniyirlar

Snaan

New member
Haklisiniz abi tercih meselesi ama ben ferrari de alsam lpgyi takarim ona. Milli servete destek olur hic olmassa. Bos yere fazladan para harcamam.

Sent from my GT-I9003 using Tapatalk

HARUN

New member
Ynt: Re: ayıp be kardeşm ayıp....

[quote author=Archiqua link=topic=1267.msg33585#msg33585 date=1334913997]
Haklisiniz abi tercih meselesi ama ben ferrari de alsam lpgyi takarim ona. Milli servete destek olur hic olmassa. Bos yere fazladan para harcamam.

[/quote]

o yüzden sen ferrari alma proceedin keyfini sür :)

Snaan

New member
:-D bence boyle arabalar alamadigmiz icin alabilenleri cekemiyoruz

J

Josefsalvatini

Guest
[quote author=Archiqua link=topic=1267.msg1#msg1 date=1334913997]

[/quote]
Sinan insallah ferrari alırsın
Suna eminim kesinlikle LPG takarsın
Hatta daha ekonomik olan bir yakıt türü varsa onuda takarsın
Senin gibi düşünenler niye boyle araba alır onuda anlamak mümkün degil
Kaldiki sen pahalı yakıt al devlete vergi daha cok ver Buda bir bakış acısı

Çekememe konusu asla olmaz hayatın gerceklerini anlayabilecek kisileriz hepimiz ...

Mehmet EKER

New member

Sinan sen alda LPG ni gel ben hediye edeyim:)
ama bana sorarsanız gerçekten bu tip arabalara LPG hiç uygun degil illede yakıta az para ödemenin daha kolay yolları var mesela arabanın hiç bir orjinalliği bozulmuyor ECO66 YAKITI %20 düşürüyor ve Performan kaybolmuyor...

HARUN

New member
Ynt: Re: ayıp be kardeşm ayıp....

[quote author=Archiqua link=topic=1267.msg33590#msg33590 date=1334914329]
:-D bence boyle arabalar alamadigmiz icin alabilenleri cekemiyoruz

[/quote]

Hiç alakası yok ben alamıorm deil ailem almıor benim bi cok arkadasmda sprspor araçlar war bence çekememezlikle alakalı deil .... Tamamen mantk işi lpg olayndan buraya kadar geldiysen hll olsn sana :)

c@n

Super Moderator

Ferrari alıp ona LPG takanın ben şahsen aklından şüphe ederim... :D :D :D Eğer LPG takacaksan almayacaksın Ferrari yi...

LPG ancak araç üzerinde fabrika çıkışlı var ise bir nebze mantıklı olabilir, onun haricinde hiç bir şekilde oluru yok...

Düşünsenize, Paladiuma ya da Akmerkeze gidiyorsunuz, adam sizi kapalı otoparka almıyor... altında porsche ama avm lere giremiyorsunuz, orda yaşanılan ezikliğe bakar mısınız...?? .... :D :D :D :D :D