Aşırı soğuk havalarda araç parkı

leonine25

Active member
@leonine25 aynı sorun bendede var sunroof tan mı kaynaklı acaba diyorum kendi kendime daha önceki aracımda hiç böyle bişi yaşamazdım açıkcası bende
Bende direk ona yorumladım. Eski aracım dan tek farkı sanroof. Ancak Sanroofdan dolayı arabanın içi soğuyordamı oluyor ?
o zaman olmaması lazım diye düşünüyorum. İçerisi ile dışarısı aynı sıcaklıkta iken buğu neden ? valla anlamadım gitti.

unalks

New member
sunroof'un perdesini kışın açmıyorum içerisi daha çabuk ısınıyor ama yinede buğu için bir fark olmadı bazı yağmurlu havalarda baya beklediğim oldu buğu hatta nemli buğu yani silinecek gibide değil..

Gökhan Turunç

New member
@Gökhan Turunç @unalks

bagajda antfiriz bulundurun mümkünse konsantre olandan (shellde falan 5-10 lira bişey) buz yapan yerin üstüne bir iki kapak dökün bak nasıl agrısız sızısız anında çözülüyor
Güzel çözüm; geçen gün arkadaşımın 2007 model Focus Titanium Smart Paket aracına bindim. Ön camında rezistans vardı. Keşke bizim araçlarda da olsa...

alicanım

Member
Yazın aracı park ederken düz alanda bile el frenini çeker aracı bırakırdım.Kışında aynısını yapınca arkadaşlardan birisi el frenini çekme donar dedi.Bende onun dediğini yaptım fakat buradaki bazı arkadaşlar bunun yanlış bir uygulama olduğunu söylüyorlar.Kafam iyice karıştı hangisi doğru?

Berkan

New member
Güzel çözüm; geçen gün arkadaşımın 2007 model Focus Titanium Smart Paket aracına bindim. Ön camında rezistans vardı. Keşke bizim araçlarda da olsa...
çok hoş birşey o bizim kasada sadece silecek kısımlarında var :D obile gayet yeterli

Berkan

New member
ceed slovenyada üretiliyor ve satılıyor okadar düşünmüşlerdir veya uyarı yazarlardı enazından (nasıl turbo için bir acıklama varsa karda buzda cekmeyinde derlerdi) bide arkalar kampanada degil. napiyor adamlar isvecte isvicrede kanadada vs. falan hiçmi yokuş yok hiçmi elfreni kullanmıyorlar

ErkanKASIM

New member
:) bende çok sıcaktan şikayetciyim:p huhuhuh sunroofu açıom

dellobaltino

New member
benim araçta sunroof yok yine de çok fazla buğu oluyor önceki araçlarımda bu kadar buğu olduğunu hatırlamıyorum. spora giderken spor salonu yakın olduğundan buğulu camlarla gidiyorum resmen önümü görmeden. birde bu ön cam rezistansı otomatik mi. yan aynaların ısıtması arka cam rezistansına bağlı olmasaydı daha iyi olurdu.