Araç içi su ısıtmak için inverter

rayen

Super Moderator
Arkadaşlar araç içinde su ısıtmak için çakmak gözüyle çalışacak inverter arıyorum. Bazı inverterler buldum ama çakmak girişi var mı yok mu? belli olmamakla beraber, 8-9 kilo ağırlığında. Haliyle montaj sorunu çıkacak. Acaba dedim forumdaşlardan bir kettle çalıştırabilecek güçte hafif, bagaja monte edilebilen, çakmak çıkışlı bir inverter bilen, duyan, bu iş olur ya da olmaz diyen bir arkadaş çıkar mı? :D
Yoksa bildiğiniz piknik tüpünü monte edicem bagaja. :D:D:D

ErkanKASIM

New member
Abi bizde karavan var, 3000 w inverter kullanıyoruz fiyatı : 2000 lira felan , anlican su ısıtıcısıda suyu ısıtırken çok elektrik çekiyo, ufak w inverterler senin işini görmez bilgin olsun, hatta bizim karavana bağlı 2 3 adette jel akü var, jel akü olmadımmı arabanın aküsünü bitiriyor yoksa

ErkanKASIM

New member
İnverter alıcaksanda , su ısıtıcısının kendi aracında inverteri çalıştır gözünle gör öyle al derim, her inverter çalıştırmaz

rayen

Super Moderator
Küçük bir inverter var zaten. Laptop ıvır zıvır çalıştırıyor. Araba çalışırken kullanılırsa akünün bitme riski nedir?

rayen

Super Moderator
Kamp tüpü çabuk bitiyor, hem ben Romanya'da nerde bulucam kamp tüpünü. :D

ErkanKASIM

New member
Kamp tüpü çabuk bitiyor, hem ben Romanya'da nerde bulucam kamp tüpünü. :D
Ozaman paraya kıyıp iyisini alıcan, cotek marka en iyisi diye biliyorum , 600w , 1000 w, 1500w , 2000w , 3000w çeşitleri var , alacağın yerde arabada su ısıtıcısını çalıştırıyormu deneyin ona göre alın, aralarında fiyat farkları ciddi

Batum

New member
[MENTION=214]rayen[/MENTION] rasim abi su ısıtıcılar çok akım çeker inverterle çalıştırmak istediğin 220 volt, evlerde kullanılan anladığım kadarıyla onlar olmaz. direk çakmaktan çalışan su ısıtıcılar var 12v la çalışıyor, fakat çakmaklık sigortasını daha watlısıyla değişmek gerekebilir.
örnek, Carub 12V Kettle Fiyatı ve Özellikleri | Bimeks

khan

Member
@rayen rasim abi su ısıtıcılar çok akım çeker inverterle çalıştırmak istediğin 220 volt, evlerde kullanılan anladığım kadarıyla onlar olmaz. direk çakmaktan çalışan su ısıtıcılar var 12v la çalışıyor, fakat çakmaklık sigortasını daha watlısıyla değişmek gerekebilir.
örnek, Carub 12V Kettle Fiyatı ve Özellikleri | Bimeks
" 250 Ml Su: Yaklaşık 12 Dakika / 500 Ml Su: Yaklaşık 25 Dakika / 1 Litre Su: Daha uzun süre " su kaynatmak işkenceye dönüşebilir.
Kamp vs. için portatif ispirto ocakları var onlar olabilir mi?

rayen

Super Moderator
Galiba bu gidişle piknik tüpü olacak. Çünkü kamp Ocakları yetmez bana :)