Ankara'da tercih ettiğiniz servis hangisi?

rayen

Super Moderator
Ankara'da tercih ettiğiniz servis hangisi?

mcroll16

New member
90000km bakımı için başayar'a götürdüm aracı. En uygun fiyatı onlar vermişti işçilik için. Peşin ödemede %10 gibi bir indirim vermişlerdi hatırladığım kadarıyla. Motor yağı, hava-polen filtreleri hariç 1000 TL tuttu. Filtreleri ben alıp takmıştım - motor yağını da dışardan alıp adamlara götürdüm. Araçta herhangi bir sorun yok fakat gösterdikleri ilgiden çok memnun kalmadım açıkçası. En azından aracı ortalama bir iç-dış temizlikten sonra teslim etmelerini bekliyordum fakat bıraktığım gibi aldım. Bir dahaki bakım için Bosch Car Service' e götürmeyi düşünüyorum. Önerilerinize açığım..

udonmez

New member
Opal i kullaniyorum ve oldukca memnunum. Konya yolundaki. Haliyle biraz pahali oluyor ama simdiye kadar bakim haric garantiden cok islem yapildi. Ilgi alaka oldukca iyidir.

atalay83

New member
Konya yolunda ki opal KİA ,orada Mustafa bey var,çok iyi bir arkadaş,güler yüzlü,ilgili tavsiye ederim.

OzgurGunes

New member
Aracımın önceki sahibinin başayarda yaşadığı sıkıntıyı size aktarmak istiyorum. "Her zaman bardaklıkta 5-10 lira bozuk para bulundururdum. O gün servise verdim arabamı, geri teslim aldığımda bozuk paralar yoktu. Servise bu durumu ilettiğimde komik bir şekilde verdikleri cevap: Efendim aracınız temizlenirken elektrik süpürgesi bozuk paralarıda çekmiş." Cevap vermiş işte 10 kuruş mu bu nasıl çekilirken fark edilmez falan diye. Kavga etmiş çıkmış. Derdi tabikide 3-5 lira bozuk para değil. Oradaki ustanın ahlaksızlığı ve servisin o ustanın arkasında durması. Zaten usta almasa çıkışta ben ustaya bahşiş verecektim diyor. Şimdi ben aracı ilk aldığımda yazılımlı olduğu için 15 bin km dolmadan arkadaşımın babası Opel'de Bölge müdürlüğü yaptığı için Opel-Kia ortaklığı olan Konya yolundaki Opal'a götürdüm. Aracım için 60 bin bakımı,motor yağ temizliği ve benim isteğimle sunroof temizliği yapıldı. Ayrıca normalde 120 lira olan motor dış temizliğide yaptırmak istediğimi ilettim; fakat o da bizden size hediye olsun dediler. Bana çıkardıkları fatura 970 liraydı. Tabi ben şoka girdim. Arkadaşım babası vasıtasıyla 970 liralık faturayı bayii müdürünü aratarak 730 liraya indirttim. İşçilik çok kötüydü. Sunroof temizliği diye 70 lira para aldılar, sunroof kir içindeydi, gres sürüp geçmişler. Birde yetmemiş aracın içten kumaş kaplamasını yağ içinde bırakmışlar. Ayrıca motor dış temizliği bizden hediye olsun dedikleri şey de motor kapağını bezle silip geçmekmiş. Açıkçası Opal konya yolundan hiç memnun kalmadım, bir daha kesinlikle gitmem.

Zatoichi

New member
Başayar özel servisten ağzı yanmış biri olarak ben de konu başlığındaki soruyu güncelleyeyim istedim. Ankara'da bildiğiniz asgari seviyede de olsa işini düzgün yapan bir servis var mıdır? Usta da olur, yeter ki aracın elektronik donanımıyla ilgili bilgisi olsun. Eskişehir yolu Mesa Kavşağı'nda yeni açılan bir servis var, burayı kullanan oldu mu mesela?

Başayar servisi kesinlikle kimseye tavsiye etmiyorum.

rayen

Super Moderator
Asker arkadaşım var. şaşmaz da Vosvos özel servisi. Bizim araçlar hep orda. [MENTION=2884]Zatoichi[/MENTION]

drdilmen

New member
Ben de Opal ' i tercih edenlerdenim. Sportage varken de hep orayı tercih etmiştim. Sıkıntılı bir durum yaşamadım.