Acil yardim.. Tamir için özel mi yetkili mi

babıesrar

New member
Arkadaşlar acilen tavsiyelerinize ihtiyacım var. Malum aracımı satışa çıkarmıştım ama satamadım Bingölde. İstanbula getirirken elmadağdan ankaraya girmek üzereyken kaza yaptım. Çok şükür büyük sıkıntı yok ama araç yürümediği için kasko firmam aracılığıyla çekici tarafından istanbula yönlendirildi. Türk-Nippon'dan kaskolu aracım. Defalarca yetkili servis olsun dedim. Konuştuğum müşteri temsilcisi Kağıthane'de KAYA OTOMOTİVİN yetikili servis olduğunu ısrarla söyleyince ok dedim. Büyükçekmecedeyim anadolu yakası git gel zor olur diye böyle düşündüm. Lakin bugün kia.com.tr'ye bi bakayım dedim. Yetili servisler içinde KAYA OTOMOTİV yok. Adamlar özelmiş. Çok canım sıkıldı. Meğer gerçekte yetkili servis olarak sadece Gül-Al ile anlaşmalılar. Şimdi sizce Gül-ala mı yönlendireyim yoksa Kaya otomotive mi ? Bu kaya otomotiv ile ilgili bilgisi olanlar bi fikir versin lütfen. Normalde yetkilide olsun istiyorum ama emin olamıyorum belki KAYA da iyidir diye..

Kaza ile ilgili ayrı konu açacağım, lütfen servis seçimimle ilgili yazışalım burda. Aracın görünürde sol çamurluğu değişecek.. Ön tamponun sol kısmı boyanacak. Farlarda hiçbir sıkıntı falan yok..

Edit: Eksik bilgi.

yalcin

New member
Fatih büyük geçmiş olsun benim şahsi fikrim, aracı çektilerse kalsın ve tamire başlasınlar söylediğin gibi ufak bir hasarsa zaten sıkıntı olmayacaktır dışardan özel olması işin hızlı olacağı anlamıda taşıyor yetkili dediğin için kaskonun sanırım anlaşması var oraya yönlendirdiler seni.eğer değişim olacaksa zaten değişim verirler ufak boyama ile tamir edilmiyorsa, neticede kasko devreye girdiği için artık kendi servisleri dahi kaskonun anlaştığı yerlere parçayı gönderiyor ve eğer kasko değişim veriyorsa değişim sağlıyorlar dışarda anlaşmalı servis olması bu açıdan işlerin daha hızlı yürümesini sağlar diye düşünüyorum.

benimde sol sis ve sol tampon hasar almıştı ve yetkili olsun istedim yetkiliye gideceğime pişman olmuştum oradan öğrendim, kasko devreye girince yetkili kia servis olsada önce kaskonun anlaştığı experler bakıyor hatta gönderiyorlar parçayı tamir veriyorlarsa tamir değilse değişim yapılıyor...

babıesrar

New member
Çok sağol abi cevap için. Kaya otomotivde karar kıldım. Çok hızlı dönmen çok işe yaradı üstad sağolasın.

yalcin

New member
şuan kaya oto damı araç sende bizimle detayları paylaşırsan sevinirim. geçmiş olsun tekrar.

rayen

Super Moderator
Geçmiş olsun Fatih.

Berkan

New member
geçmiş olsun.

olan olmuş ama dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir yaptırdıgınız kaskonun, araç markasına göre hangi servisle anlasmalı olduguna dikkat etmek sormak gerekirki bu negatif durumlar oluşmasın.

Bocek06

New member
Geçmiş Olsun. Allah Beterinden Saklasın.

babıesrar

New member
Yalçın hocam araç 1 saat önce Kaya otomotive indirildi. Şu an servise gidiyorum işlemler için..

babıesrar

New member
geçmiş olsun.

olan olmuş ama dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir yaptırdıgınız kaskonun, araç markasına göre hangi servisle anlasmalı olduguna dikkat etmek sormak gerekirki bu negatif durumlar oluşmasın.
Zaten kasko firması yönlendirdi abi oraya..

babıesrar

New member
Amin abi sağolasın.. Hasar işlemlerini başlattım arkadaşlar.. Kaya otodaki ortam samimi geldi bana. Umarım en kısa zamanda minimum değişim işlemiyle tamamlanır tamir işlemleri.