Acil Monifold Kirliliği ve Temizlenmesi

Emir ATAC

New member
Arkadaşlar selam,

Geçtiğimiz aylarda 2015 Dizel Otomatik bir araç aldım. Aracı aldığımda bir sorun yoktu ancak 2 gün sonra motor ışığı yaktı.
Cenazemiz olduğundan dolayı ilgilenemedim. Bugün Avcılar Ersu Kia servisine gittiğim de makinaya bağladılar ve manifold kirlenmiş temizlenmesi gerektiğini ilettiler.

Fiyat olarak 120 lira temizleme bedeli eğer ki olmaz ise sökülüp tamir edilmesi gerekeceğini onunda 500 600 civarın da tutacağını ilettiler.

Konu açıldımı bilmiyorum çok net araştıramadım.

Arkadaşlar sorum şu;

2015 Concept Plus araçda 21 bin KM de ki bir araçta manifold kirlenir mi? Yoksa servisin durumu şişirmesi mi? Aractan hiç bir şikayetim yok, sadece teknisyen arkadaş yokuşlarda iyi tırmanamaz şuan dedi (Bu bir miktar var yokuşlarda çok basmam gerekiyor) ve yaptırılır ise performans artışı yakıt düşüşü olur dedi.

Benim ilk Kia aracım kronik bir hastalık mıdır bilmiyorum. Daha önce 6-7 yaşında araçlarım oldu böyle bir şey yaşamadım size danışmak istedim.

Yardım edebilirseniz sevinirim.

Hayırlı akşamlar.

hakan26

Member
21 bin km deki aracın manifoldunun kirlenme ihtimali çok düşük geliyor bana yakıtla alakalı bir sıkıntı yaşıyor olabilme ihtimaliniz oldukça yüksek..

Berkan

New member
ihtimal dahilinde sonucta yakıt benzin değil dizel.bu kurum yapmıştır. sürekli sehir içinde ve düşük hızda ve düşük devirlerde kullanıldıysa daha once alınan yakıtlardan dolayı olabilir vs. gibi ihtimaller var. ama nolursa olsun ersu yurtta bunu yaptırmayın bayraktara yada herhangibi başka servise gidin acaip sogugum onlara karşı arabayı ordan almama ve ilk bakımımı orda yaptırmama ragmen.

tamir olması gerekirseymiş falan atla deve yapmayacak altı üstü söküp temizleyecekler

örnek

[video=youtube;-Y4l5mL3d4g]https://www.youtube.com/watch?v=-Y4l5mL3d4g[/video]

Emir ATAC

New member
Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler. Berkan hocam bende rahatsız oldum ve Ulukar K.çekmeceye götürdüm, sorunumu da anlattım Ersuda yapılan tespiti de anlattım tekrardan tespit yapılmasını istedim. Yoğunluklarından dolayı salıya veriyorlardı ancak cenazemiz olduğu için rica ettim bugün aldılar. Yarın net sonuç çıkacak umarım büyük bir şey yoktur.

Teşekkürler tekrardan

Emir ATAC

New member
Cuma günü servisten arabayı teslim aldım. Yapılan işlem benden önce ki sahibinde bir sensörü arızalanmış aracın ben bunu biliyordum ancak arkada dediler diye park sensörü olarak biliyordum. Bu bir basınç sensörüymüş partükül filtrelerinin orada 2 adet boru olduğunu söyledi ve 3d çizim den gösterdi arkadaş, bu filtrelerin altta ki üstekine üste ki de altta kine takılmış. Yapan ustanın hatası dedi, biz gerekli düzeltmeyi yaptık gerekli testleri yaptık herhangi bir sorunu yok şuan dedi.
Sunroof bakımı için sadece 60 tl para aldılar onun haricin de bir şey istenmedi.

Yalnız aracın şuan tepkimeleri daha iyi oldu.

Ulukar da İbrahim BUDAK bey çok yardımcı oldu, herşeyini titizlikle incelediklerini söylediler.

Ersu out, ulukar in ;)

Berkan

New member
Cuma günü servisten arabayı teslim aldım. Yapılan işlem benden önce ki sahibinde bir sensörü arızalanmış aracın ben bunu biliyordum ancak arkada dediler diye park sensörü olarak biliyordum. Bu bir basınç sensörüymüş partükül filtrelerinin orada 2 adet boru olduğunu söyledi ve 3d çizim den gösterdi arkadaş, bu filtrelerin altta ki üstekine üste ki de altta kine takılmış. Yapan ustanın hatası dedi, biz gerekli düzeltmeyi yaptık gerekli testleri yaptık herhangi bir sorunu yok şuan dedi.
Sunroof bakımı için sadece 60 tl para aldılar onun haricin de bir şey istenmedi.

Yalnız aracın şuan tepkimeleri daha iyi oldu.

Ulukar da İbrahim BUDAK bey çok yardımcı oldu, herşeyini titizlikle incelediklerini söylediler.

Ersu out, ulukar in ;)
demiştim Ersu'dan adam olmaz diye direk millete saplama peşindeler, gitsin 300 500 lük olmanın yanında çözülmeyecekti bide sensörlerin yerini değişmedikleri için