6 ileri dct ile 6 ileri tiptronik şanzuman

şavşat

New member
benzinlide çift kavramalı 6 ileri dct şanzuman geldiğini dizelde ise tam otamatik 6 ileri vites olduğunu biliyordum fakat bugün eresinlere gidip satış sorumlusuna sorduğumda çift kavramalı olduğunu söyledi katalog bilgisinde ise tiptronik yazıyor. şimdi bu iki şanzuman hakkında teknik olarak ne farklar var. ben çift kavrama dizellere konulmadı diye duymuştum. bende o zaman neden tam otomatikler kadar fazla yakıyor ve performansı törpülüyor dedim serviş danışmanına cevap veremedi. bu konuya bir açıklık getirmek fadalı olur düşüncesindeyim
diğer taraftan indirim fiyatlarını sordum (konu içinde konu oldu başka başlığa taşınabilir) bu ay indirim var ceed concept otm. 51 bin plus 54. 900 tl dedi fakat plus türkiyede kalmadı ağustosta gelincede 56.500 olur dedi yarın bir test sürüşü yapacağım ve almayıda düşünmüyor değilim ancak hem plus yok hemde i30 gibi donanımlar gelir mi bilemiyorum

J

Josefsalvatini

Guest
Ynt: 6 ileri dct ile 6 ileri tiptronik şanzuman

[quote author=şavşat link=topic=1546.msg42639#msg42639 date=1343256002]
benzinlide çift kavramalı 6 ileri dct şanzuman geldiğini dizelde ise tam otamatik 6 ileri vites olduğunu biliyordum fakat bugün eresinlere gidip satış sorumlusuna sorduğumda çift kavramalı olduğunu söyledi katalog bilgisinde ise tiptronik yazıyor. şimdi bu iki şanzuman hakkında teknik olarak ne farklar var. ben çift kavrama dizellere konulmadı diye duymuştum. bende o zaman neden tam otomatikler kadar fazla yakıyor ve performansı törpülüyor dedim serviş danışmanına cevap veremedi. bu konuya bir açıklık getirmek fadalı olur düşüncesindeyim
diğer taraftan indirim fiyatlarını sordum (konu içinde konu oldu başka başlığa taşınabilir) bu ay indirim var ceed concept otm. 51 bin plus 54. 900 tl dedi fakat plus türkiyede kalmadı ağustosta gelincede 56.500 olur dedi yarın bir test sürüşü yapacağım ve almayıda düşünmüyor değilim ancak hem plus yok hemde i30 gibi donanımlar gelir mi bilemiyorum
[/quote]
abi dızelde 6 ılerı tork konvertorlu
benzınlıde cıft kavrama sen satıcıyı sallama o atmıs

6 ılerı 4 ılerıye gore 1 lt daha az yakıyor
ayrıca yenı donanım premıum gelıyor i30 dan daga dolu

şavşat

New member

öyle ya teknik verilerde dizel tiptonik yazmaz benzinlide olduğu gibi dct yazardı ben yok biliyorum ne zaman geldi dedim adam hala yeni ceedle birlikte geldi diyor. bu ufak bir donanım özelliği olsa anlarımda sattığı şanzumanı bilmemesi çok yazık
yusuf abi daha öncede bahsettiğin yeni donanımlar gelecek olayı kesin mi tahmini ne zaman gelir ve fiyatlar ne kadar olur

şavşat

New member

birde bu tam otomatik tork konvertörlü şanzumana tiptronik denmesi doğru bir kavram mı
yoksa hem tam otomatik hemde +- tipleme yapılabildiği içinmi böyle deniyor. hondanın ki nasıl farklımı bizimkinden bu yönüyle

J

Josefsalvatini

Guest

[quote author=şavşat link=topic=1546.msg42642#msg42642 date=1343257614]
birde bu tam otomatik tork konvertörlü şanzumana tiptronik denmesi doğru bir kavram mı mesala honda da deniyormu
[/quote]abı tıptronıuk denme sebebı dıreksıyondan ve ya vıtes den + - ıle manuel sekılde kullanılması anlamına gelıyor

borabjk

New member

Aynen bende eresin topkapıda test sürüşüne çıktım sürüş sırasında müş.temsilcisi bana 6 ileri çift kavrama bu şanzıman dedi bende şaşırdım aynı muhabbet oldu aramızda.Sattıkları aracın özelliklerinden maalesef bi haberler.

c@n

Super Moderator
Insallah bir gun ogrenecekler....:)

Sent from my Galaxy Nexus using Xparent ICS Blue Tapatalk 2

BerkayKRC

Moderator
[quote author=c@n link=topic=1546.msg1#msg1 date=1343331903]
Insallah bir gun ogrenecekler....:)

Sent from my Galaxy Nexus using Xparent ICS Blue Tapatalk 2
[/quote]
Bence kendimizi kandiriyoruz hicbir zaman ogrenemeyecekler. Hep cevap veremeyeceginde sallamasyon seyler soyleyecekler ne yazik ki :(

şavşat

New member

bugün ceed concept plus dizel otm. araçla kısa bir parkurda test sürüşü yaptım. trafik yoğunluğundan doğru düzgün herşeyini deneyemedim , zaten yonca gibi viraj da yoktu ancak anladığım tam otamatik vites performansı azaltıyor ve tabi biraz daha fazla yakıyor. daha sessiz, daha güven verici , iç dizayn çok güzel ve kaliteli, dış dizayn arka iyi de ön kısım daha güzel olabilirdi çok beğenmedim diyebilirim. bana göre artık önünde 3 rakibi kaldı vw ,opel ve ford. bu rakiplerinin önüne geçmesi öyle kolay olmayacak zira bir çok faktör insanların araç alımında etkilidir.genel konuşursak önce ön yargıları kırmalı, servis ve satış politikalarını yenilemeli , reklam ,ürün gamı ve opsiyon çeşitliliği, müşteriye her yönden güven verebilmelidir. bu yönde atılımlar başladı tabi ki ancak havalara girip müşteriyi kaz gibi görmeye başladıkları an tekrar geriye gider ve zirveye bir daha asla oynayamazlar. özellikle fiyat belirlemeye çok dikkat etmeliler. ben şartlanma olmaksızın asyalı üreticilerin tarafında yer almayı tercih etmeye çalışırım.

şavşat

New member

eğer dizelde çift kavramalı dct şanzumanı koysalardı ( demek ki teknik olarak koyamadılar ) donanım eksiklerine rağmen alacaktım, buluşmada bunu çelik motora soracağım ama doğru düzgün bir cevap alacağımı zannetmiyorum.