2013 model kia ceed concept plus xenon taktirma

Yasinbal

New member
Arkadaşlar merhaba. Aracımı yeni aldım ve xenon taktırmak istiyorum. Biraz araştırdım philips 4300k bana cazip geldi yalnız rengi sarımı beyaz mı anlamadım. Beyaz olmasını istiyorum. Uzun-kısa-sisler xenon olsun istiyorum. H1-H2......H7 vs aracıma hangisi uygun bilmiyorum. Kısalar uzunlar viraj aydınlatmaları sisler sizce ne olmalı. Daha önce yaptıran arkadaşlar varsa veya konu hakkında bilgisi olan varsa benimle paylaşırsa memnun olurum.

rayen

Super Moderator
4300 K aydınlatma açısından en uygun olanıdır. Sarıya yakın görüntü verir. Çok beyaz olsun diyorsanız 8000 K üzerine çıkacaksınız ama bu sefer de aydınlatma düşecek özellikle yağışlı havalarda ciddi problem yaşayacaksınız.
Fiyat paylaşımı da yaparsanız seviniriz. ;)

Berkan

New member
4300 k etrafta gördügün tüm bmw mercedes vs.'nin fabrikasyon xenonların rengidir ve bence mercekle en güzel duranıda yada diger ihtimal 5000k takabilirsiniz. 6000 mavimsi 8000bin buz mavisi beyazımsıdır, kelvin arttıkca mora doğru gider renkler ancak [MENTION=214]rayen[/MENTION] abininde dediği gibi yagmur camur yagdıgı andada aynı oranda patates olursunuz önünüzü göremezsiniz.

kısacası bence en ideali 4300 optimum olanı 5000k dır. üstü görselden başka hiç bir halta yaramaz. (3000k ayrı tutuyorum o sarı yanar sisler için idealdir gerektigi zamanda hakkaten sisin içinde kullanıldıgı takdirde)

akrepkral86

New member
Benim farlar kısa-uzun-viraj hepsi philips 5000k diamond vision görüntü olarak güzel aydınlatmasıda yağmurlu havalar dışında iyi bence alınabilir tavsiye ederim.:cool: