2013 kia ceed Klima çalışınca arabanın titreşimi sorunu.

Sembaba61

New member
İyi akşamlar abilerim. 2013 kia ceed concept modeli ışıklarda dururken klimayı çalıştırdım araba sanki kolbastı oynar gibi sallanmaya titremeye başladı bütün kasalarda bu var mı ? İçeriye acayip gürültülü bi ses veriyo ve çok sallanıyor araç veya başka bi yerinde mi sıkıntı var yardımcı olursanız sevinirim..

unalks

New member
bu kadar bariz kendini belli etmesi ve ses yapması normal değil servise göstermekte fayda var.

Sembaba61

New member
servise getirdim aracı fakat bana dedikleri genelde bu arabalarda bu var işte otomatik şarjdan dolayı oluyo dediler aracı sürüp test bile etmediler kafalarına göre takılıyolar. araç 2 gün burda kalsın biz ara ara çalıştırıp bi bakalım dediler. bende kabul etmedim makinaya bağladılar. sonra servis dışında başka bi usta sesin anormal olduğunu enjektörlerde pislik olabileceğini düşünerek bana enjektör temizleyici berner veya würthün ilaçları var dedi mazot alırken arasına katıp kullanmamı söyledi enjektörlerdeki pislikler temizlenmesse karbon temizleme uygularız filan dedi bakalım mazot bitene kadar düzelir mi ses biraz böyle kullanacaz aracı.

Hoca75

New member
alternötor kasnağı yapıyordur baktırın derim

hakan26

Member
Alternatör kasnağı olabilme ihtimali yüksek baktırmanızda fayda var..

Unleashed

New member
Normalde kronik bir sorun olarak klima veya diğer elektrik aksamlarını çalıştırınca, rölantide iken titreşim yapıyor bu arabalar.. Bunu servisler, Kore'den gelen güncel yazılımla çözüyorlar. Ayrıca ABS'nin erken devreye girme olayında da yine servislerin çözümü aynı..
Ama bu titreşim dediğiniz kadar varsa ve her defasında böyle oluyorsa, muhtemelen başka bir sıkıntı vardır. Bence servise bırakın 2 gün ne yapacaklarsa yapsınlar.. Servislerin hemen hepsi, büyükşehirler de dahil olmak üzere, kalifiyesiz ve bu arabalardan zerre anlamayan boş insanlarla dolu. Bir şeyi yok laflarına fazla güvenmeyin, ısrarcı olun.