2013 kia ceed hizlanma sorunu ?

Sembaba61

New member
S.a abilerim kardeşlerim siteye yeni üye oldum yaklaşık 3 sene 2011 model kia ceed sürdüm ve performansından çok memnundum 1 ay önce aracımı sattım. 2 gün önce 2013 model kia ceed concept aldım. yalnız araba 2011 model kia gibi hızlanmıyor kafa kaldırmıyor. acaba araçtaa herhangi bir problem mi var sevise götürüp baktırmalımıyım ? motorunda bi sıkıntımı var yoksa aracıma yazılım attırmam mı gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim. bu araç 128 beygir diğer araca göre daha iyi bi performans bekliyordum ama eski aracım daha atik daha seri gibi hissediyorum.

Berkan

New member
Ekilerde tork biranda gelip patlama yaptigi icin icerde uyandirdigi his sanki araba enfes gidiyormus gibi his yaratiyor,

yeni aldigin aracta ise turbonun dolmaya basladigi 1700devir semalarinda popodan tekme yemis gibi bir anda tork patlamiyor boylece biranda gelmeyip daha yayvan daha genis tork bandi sayesinde daha lineer hizlanma meydana gelir ust devirlerde nispeten daha iyi olur bu sayede. Hissiyat olarak gitmiyor sanilmasi tamamen bundan,

Diger nedeni ayrica evet arac ağır anca kendini 70 80kmlerde toparlayip tam randimanini vermeye başlıyor.

Bukadar yazdıktan sonra isin ozu; aracın tas gibi sorun yok normali bu :)