2013 ceed orjinal 17 jant ve lastik 225x45 17

34hn53

New member
Sadece 2 ay kullanil dihata cizik vs kesinlikle yoktur depoda muhafaza edilioyur. Fiyati 1400 tl dir

ceronimo1978

New member
Sahibinden com dan 2 hafta once bende conseptpkud jant/lastik sattim. Tavsiye ederim.

Serkan OĞUZ

New member
Açıkçası bende 2013 model Premium jantları satma fikri içinde gidip geliyorum için elvermiyor çok temiz durumdalar.Beğendiğim bir desen var ama jant satan arkadaşım açıkça alacağın Jantlar ne olursa olsun replika olduğu için kesinlikle stock jantlarının malzeme kalitesinde olmayacak diyerek beni arada bıraktı.

34hn53

New member
Ekli dosyayı görüntüle 993
Açıkçası bende 2013 model Premium jantları satma fikri içinde gidip geliyorum için elvermiyor çok temiz durumdalar.Beğendiğim bir desen var ama jant satan arkadaşım açıkça alacağın Jantlar ne olursa olsun replika olduğu için kesinlikle stock jantlarının malzeme kalitesinde olmayacak diyerek beni arada bıraktı.
Suan benim aracimin son hAli bu jantlari degismeden olmaz ama orjinal orjinaldir saglmallikda.

ibrakbulut

New member
Hayırlı satışlar...

Serkan bey, sizin durum nasıl fakat, kış lastikleri için orjinal jantları kullanmayı, yaz lastikleri için wedssport SA60M almayı düşünüyorum. Hem kullanmak hem de arkadaşınızın söylediği gibi kaliteli malzeme. Ayrıca, alacağınız jantlarda sıkıntı çıkarsa ne olacak?

Bu arada, jant sensörü almak istiyorum. Adet 150 TL olduğunu okumuştum, servise hiç sormadım. Bilgisi olan var mı?

Saygılar

Serkan OĞUZ

New member
Ekli dosyayı görüntüle 993
Suan benim aracimin son hAli bu jantlari degismeden olmaz ama orjinal orjinaldir saglmallikda.
Aracınız şeytan gibi duruyor maşallah:)Biraz siyaha boğulmuş ama çok tehlikeli duruyor.Bir ara niyeti bozarsam satıp geçeceğim şimdilik beklemdeyim.Birde bijon oranları seçenekleri çok kısıtlı hale getiriyor o yüzden belki yeni şeyler çıkar diye bekliyorum.

Serkan OĞUZ

New member
Hayırlı satışlar...

Serkan bey, sizin durum nasıl fakat, kış lastikleri için orjinal jantları kullanmayı, yaz lastikleri için wedssport SA60M almayı düşünüyorum. Hem kullanmak hem de arkadaşınızın söylediği gibi kaliteli malzeme. Ayrıca, alacağınız jantlarda sıkıntı çıkarsa ne olacak?

Bu arada, jant sensörü almak istiyorum. Adet 150 TL olduğunu okumuştum, servise hiç sormadım. Bilgisi olan var mı?

Saygılar
İbrahim bey sağlamlık ve malzeme kalitesi konusunda verdiği replika jantlardan daha kaliteli.Almak istediğim tarz jantlarda büyük çukurlara düşmedikte ciddi sıkıntı çıkacağını sanmıyorum ancak Türkiye yolları malum bol çukurlu ve iyi bir çukura denk geldiğinizde şu anda kullanmış olduğumuz orjinal jantlara göre darbe aldığınızda malzemeden ötürü eğilme,yamulma ve balans yapma riski daha fazla.Sonuçta orjinal jantın malzemeden ötürü dayanma durumu daha fazla bence tek sıkıntı bu olur.Aksini söyleyen satıcılara itimat etmeyin yoksa orjinaline çılgın paralar boşa istenmiyor.Orjinaller hem daha hafif hemde çok sağlam oluyor.

Aslında jant değiştirme konusunda kararsız kalmamın en büyük etkisi bu sensör olayı.Fiyatını hiç bilmiyorum ancak dediğiniz rakam ise asla almayacağım bir donanım olur.Ama elimde çalışan sorunsuz böyle bir donanım varken riske girmek istemiyorum.Bu konu ile ilgili tam hatırlayamıyorum ama bir arkadaşımızın forumda bir konu başlığı altında bir sıkıntı yaşadığını anımsıyorum.Sökerken çok dikkatli olması gereken ve kırılan bir cihaz olması ve alınan jantlara nasıl takıldığı yada takılabiliyor mu yada sağlıklı çalışıyor mu emin olamadığım bir konu.

ibrakbulut

New member
Serkan bey,

Replika jant alıyoruz çünkü hem fiyat hem de spor jantlar pistlerde performans almak içindir.Kaliteli replika bulmak gerekiyor.Bu işlerde de yine referans ile satıcısını bulmak gerekiyor. Kia cee'd in orjinal güzel jantları var fakat maalesef çelik motor getirmediğinden ulaşmak zor oluyor. Ayrıca eklemeyi unuttum, orjinal jantları saklamaktan yanayımdır çünkü alacağımız yeni jantlar problem çıkarır ve o arada maddi anlamda sıkışık olursanız kullanabilirsiniz. Nacizane fikrim.

Sensör konusu maalesef kafa karıştırıyor. Sensör ile ilgili forumda konu mevcut. Sensör takılması ile ilgili dikkatli olunması gerekiyor, fiyat konusunu serviste soracağım bir sonraki bakımda. 600TL de sensör için değmez. Giderim kendi jantımı siyaha boyatırım(siyah jant istediğimden) öyle kullanırım.

Saygılar.

Serkan OĞUZ

New member
Serkan bey,

Replika jant alıyoruz çünkü hem fiyat hem de spor jantlar pistlerde performans almak içindir.Kaliteli replika bulmak gerekiyor.Bu işlerde de yine referans ile satıcısını bulmak gerekiyor. Kia cee'd in orjinal güzel jantları var fakat maalesef çelik motor getirmediğinden ulaşmak zor oluyor. Ayrıca eklemeyi unuttum, orjinal jantları saklamaktan yanayımdır çünkü alacağımız yeni jantlar problem çıkarır ve o arada maddi anlamda sıkışık olursanız kullanabilirsiniz. Nacizane fikrim.

Sensör konusu maalesef kafa karıştırıyor. Sensör ile ilgili forumda konu mevcut. Sensör takılması ile ilgili dikkatli olunması gerekiyor, fiyat konusunu serviste soracağım bir sonraki bakımda. 600TL de sensör için değmez. Giderim kendi jantımı siyaha boyatırım(siyah jant istediğimden) öyle kullanırım.

Saygılar.
Bildiğim kadarı ile %100 emin değilim ama hepsi Çin'de yapılıyor.Dediğiniz gibi performans ve pist konusuna katılıyorum ama benim beklentim bu yönde değil zaten ama sağlam ve dayanıklı olması elbette ki çok önemli.2013 Premium jantı var şu an üzerinde ve çokta güzel aslında ama insanoğlu işte yinede aklındakini hayal ediyor:)Çelik motordan zaten bu tarz konularda zerre beklentim olmadı çünkü o mantaliteyi daha kavrayamadılar ve aksesuar konusunda konsept yaratamadılar.Servise sormadım ancak GT jantları benim çok hoşuma gidiyor öyle birşeyde düşünebilirim.Sensör konusu benim için tamamen muamma.

ibrakbulut

New member
Şu garanti muhabbeti olmasa, servis veya çelik motor ile hiç uğraşmayacağım ama mecbur bırakıyorlar. GT dediniz içimi yaktınız. Yakıt ve fiyattaki yükseklik olmasa hiç düşünmeden alacağım GT'yi... neyse hiç girmemek gerek :)

En kısa zamanda yeni bilgilerle döneyim o zaman. Servise gitmem 1 ay, onların bana dönüş yapmaları 2 ay :)

Serkan OĞUZ

New member
Şu garanti muhabbeti olmasa, servis veya çelik motor ile hiç uğraşmayacağım ama mecbur bırakıyorlar. GT dediniz içimi yaktınız. Yakıt ve fiyattaki yükseklik olmasa hiç düşünmeden alacağım GT'yi... neyse hiç girmemek gerek :)

En kısa zamanda yeni bilgilerle döneyim o zaman. Servise gitmem 1 ay, onların bana dönüş yapmaları 2 ay :)
Servise gitmeniz 1 ay sorun değilde dönüş 2 ay ona çok güldüm:)Gt ilk geldiğinde gittim detaylı şekilde inceledim başında geçirdiğim zaman 5 dakika gibi gelmişti ama servis müdürü arkadaşım aracın bakımı bitti seni arıyorum gittin gelmedin diye gülüyordu.Araç bence yakıt konusunda muadillerinden çok farklı yakmıyor ve fiyat zamlardan sonra ne oldu bilmiyorum ama benim sorduğumda daha pazarlık yapmadan 69.000TL fiyat almıştım şimdi kim bilir fiyatı nasıl olmuştur,bile bile bakmıyorum:) Garanti konusunu yazdığınızı görünce şaşırdım Gt'nin jantını alabiliyor olsak bence garanti dışında kalmaz sonuçta kendi ürünleri ve ebatları aman aman araca zarar verecek cinsten değil ben o kısmınıda dert etmiyorum yeter ki satışa sunsunlar.

ibrakbulut

New member
Kia Mar servise 2 ay önce istediğim aksesuarların "liste"sini verdim hala geri dönüş yapacaklar :)
Gt'yi hergün sahibinden'de izliyor fiyatlara bakıyorum. Ben sıfır araba alıp binecek kadar zengin değilim :) 69-70'e temiz 2.el bulabilirsin. Bir de fiyatları şişirmeseler daha iyi olacak.
yakıt konusunda muadillerine göre iyi fakat bana göre biraz fazla. Garanti konusunu şundan dolayı söyledim, çelik motor ve servislerin tavırlarından dolayı. Mantık devlet memuru gibi. Otomotiv sektörünü bilmiyorlar, sadece o arabaya ne olur ne parça takılır onu biliyorlar. Ekstra'dan birşey takmak istediğimde o ne işe yarar diyorlar. Bir sektörün içerisindeysen herşeyi araştırmalı ve okumalı insan.
Ayrıca, garanti GT jantı için değil, 4 kapı GT getirtmek için. Genç olsam da, ailem var ve onları düşünmek gerekiyor.

Serkan OĞUZ

New member
Kia Mar servise 2 ay önce istediğim aksesuarların "liste"sini verdim hala geri dönüş yapacaklar :)
Gt'yi hergün sahibinden'de izliyor fiyatlara bakıyorum. Ben sıfır araba alıp binecek kadar zengin değilim :) 69-70'e temiz 2.el bulabilirsin. Bir de fiyatları şişirmeseler daha iyi olacak.
yakıt konusunda muadillerine göre iyi fakat bana göre biraz fazla. Garanti konusunu şundan dolayı söyledim, çelik motor ve servislerin tavırlarından dolayı. Mantık devlet memuru gibi. Otomotiv sektörünü bilmiyorlar, sadece o arabaya ne olur ne parça takılır onu biliyorlar. Ekstra'dan birşey takmak istediğimde o ne işe yarar diyorlar. Bir sektörün içerisindeysen herşeyi araştırmalı ve okumalı insan.
Ayrıca, garanti GT jantı için değil, 4 kapı GT getirtmek için. Genç olsam da, ailem var ve onları düşünmek gerekiyor.
Evet extra konularda bilgileri fazla yok,aracın üzerinde ne var ise hepsi o konuda bilgi sahibi.Zamanla bu durumlar inşallah aşılır.Sıfır araba alma konusunda bende açılmış diğer konularda fikrimi söyledim.Hem sıfır alacak kadar zengin değilim hemde sıfır mantığı bana zaten oldum olması ters geliyor.Bir defa yeltendim sonra hemen vazgeçtim zaten fiyatlar beni çok zorlardı.İkinci elde o rakamlara Gt alıp yakıtı muadillerine göre normal olsada banada uzun vadede maliyet sıkıntısı çıkarır.Zaten bende aile için en mantıklısı böyle olacak diye bu şekilde bir karar verdim.Bekar olsam direk hiç düşünmeden maliyetlerini rahat karşılayabileceğim düşüncesi ile Gt'yi çoktan alırdım:)Neyse boşverin 4 kapılı dizel şimdilik bize yeter:)

ceronimo1978

New member
Arkadaslar lastik basin sensoru ile ilgili servisler hep gozumuzu korkutuyor. Iki hafta once gozumun onunde orginal jant uzerinden sokup yenilere taktirdim. Bildiginiz somun civata baglantisi. Rahat olun. Ayrica jantlarini satan dostum aracin cok tehlikeli duruyor. Firsat bulabilirsen daha yakin cekimlerinide gormek isterin . Tekrar hayirli olsun

ceronimo1978

New member
Arkadaslar gt onden gorunusuyle inanilmaz basarili. Gecen servise gittim conseptplus ve gt ye onden birdaha baktim. Aga bizim araclar sanji 3-4 kasa oncesi gt ise evrim gecirmis ben olmusum diyor resmen. Valla sirf on tampob ucin gt almayi dusunuyorum. Ikinci elleri sitle 65e dusse yapistiracam 1 tane