128 beygir mi 136 beygir mi (premium)

etikic

New member
arkadaşlar ceed almayı dusunuyorum ama 128 cok yakıyor 136 da kavrama sorunu var deniyor. ben bu arabanın extra donanımları var diye istiyorum.(hafızalı koltuk,full sunroof, direksiyon ısıtma vb)

sizce 128 beygir alsam cebımı yorar mı
136 alsam kaç kişide dct şanzuman arıza verdi bu neredeyse tum 136 lıklarda aynı sorunu yasıyor mu?

yada git kardeşim ceed alacagına şu modeli al diyebilecek biri varmı bütce 110 bin

Dogus

Member
2014 1.6crdi tork konvertorlu dizel arac sahibiyim. arabayi cok hircin kullanmayacaksaniz , Antalya sehir icinde 7.5-7.7 civari yakiyor. yari otomatiklere gore 1lt yukarda tuketim. Ama sanzimani sikintisiz. Otomatik sanziman bir sorun cikartmaya baslarsa can yakar.
arkadaşlar ceed almayı dusunuyorum ama 128 cok yakıyor 136 da kavrama sorunu var deniyor. ben bu arabanın extra donanımları var diye istiyorum.(hafızalı koltuk,full sunroof, direksiyon ısıtma vb)

sizce 128 beygir alsam cebımı yorar mı
136 alsam kaç kişide dct şanzuman arıza verdi bu neredeyse tum 136 lıklarda aynı sorunu yasıyor mu?

yada git kardeşim ceed alacagına şu modeli al diyebilecek biri varmı bütce 110 bin

CEED SEVDALISI

New member
Bende de 2014 var. Tam otomatik de kullanım tarzı çok önemli. Hırçın bir kullanım tarzınız var ise 10 lt ye çıkan arkadaşlarım var. Ben İstanbul içi 7-7,5 lt. yakıyorum. Yarı otomatikte bu 6 lt. seviyelerinde.
Bayi sahibi bi tanıdığım var. Her hafta yarı otomatik şanzımanlardan 2 adet garantiden değişim yapıyoruz diyor. Moralinizi bozmayacak ise, az yakan yarı otomatik alırsınız.
Ama arabadan soğurum derseniz tam otomatik tercih edin. Kullanım keyfide farklıdır. Kafanızda rahat olur.
Ayrıca bu fiyatlarda Ceed harici bi araç düşünmeyin. Diğer markalar gerek donanım gerek mekanik yanından bile geçemez.
Son olarak araba işi beyaz eşya gibi şans işidir. Aynı araçtan kimi çok memnun oluyor, kiminin de başı dertten kurtulmuyor.
Hakkınızda hayırlısı...