0 MI 2.el mi?

Serkan OĞUZ

New member
Conspet Plus ile Premium arasında aklıma gelen farklar;

- Ön park sensörü
- Otomatik park asistanı
- Arka koltuk kol dayama ve bardaklık
- Keyless go Anahtarsız giriş ve çalıştırma
- Supervision gösterge paneli
- Hareketli ön kol dayama
- Elektrikli hafızalı sürücü koltuğu
- Geri görüş kamerası
- Aliminyum pedallar

Simdilik aklıma gelen bunlar.Otomatiği sorunsuz çok memnunum aracımdan ancak zevk keyif meselesi tabii ki kişiden kişiye göre değişir.Bugün degistirmek istesem yine Ceed alırım bu sefer değişiklik olsun diye düz vites Conspet Plus alırım. Yakıt farkı rahatsız edecek ise sizede düz vites alın diyebilirim ama eşimden ötürü ve otomatik rahatlığını yaşamak için tercihim Premium oldu.Emin olmamakla birlikte aracı aldığım dönemde inceleme yapmıştım C4'ten daha doldu bir araç diye hatırlıyorum.

Leicageo

New member
manuel için konusursam ceed 6-7lt c4 5-6lt arasında yakarlar.

donanım farkı icin en güzeli burdan bakabilirsiniz

Donanım - İç Donanım - KIA
Conspet Plus ile Premium arasında aklıma gelen farklar;

- Ön park sensörü
- Otomatik park asistanı
- Arka koltuk kol dayama ve bardaklık
- Keyless go Anahtarsız giriş ve çalıştırma
- Supervision gösterge paneli
- Hareketli ön kol dayama
- Elektrikli hafızalı sürücü koltuğu
- Geri görüş kamerası
- Aliminyum pedallar

Simdilik aklıma gelen bunlar.Otomatiği sorunsuz çok memnunum aracımdan ancak zevk keyif meselesi tabii ki kişiden kişiye göre değişir.Bugün degistirmek istesem yine Ceed alırım bu sefer değişiklik olsun diye düz vites Conspet Plus alırım. Yakıt farkı rahatsız edecek ise sizede düz vites alın diyebilirim ama eşimden ötürü ve otomatik rahatlığını yaşamak için tercihim Premium oldu.Emin olmamakla birlikte aracı aldığım dönemde inceleme yapmıştım C4'ten daha doldu bir araç diye hatırlıyorum.

Teşekkür ediyorum arkadaşlar.

Uygun bulursam premium alabilirim. Otomatik olacak hanımdan dolayı.

slhyldz

New member
Merhaba

Şu sıralar aracımı değiştirme arifesindeyim ve alacağım araca da %90 karar vermiş bulunmaktayım; Kia Ceed 2013 CRDI

Şu an ki aracımı satıp üzerine biraz biriktirdiğim nakitimi koyunca 36000 tl gibi bir bütçem var. Alacağım aracı en az 4 sene kullanmayı düşünüyorum.

2. ellerine baktığımda 49000 ile 55000 tl arasında bir aralıkta seyrediyor aracın piyasası. Tam 2.el almaya karar verip ilan sahipleri konuşmaya başlmaışken bir de bayilere uğrayayım dedim test sürüşü bahanesi ile.

Bahsettiğim araç için bayiden 2013 model sıfırı için 59000 tl fiyat aldım. Biraz pazarlıkla cam filmleri, arka park sensörü ve kesin olmamakla birlikte multimedya ekran-navi bu fiyata dahil olacak.

Sizce hangisi daha riskli?

7000-8000 TL fark ile ''0'' araç almak mı?

2.el piyangosu oynamak mı?

Teşekkürler
Barış bu konuda bayağı bir tecrübem var ve fikirlerimi belirtmek isterim.
15 senedir şimdiki aracımla beraber üç defası kia (Pride,cerato,ceed) olmak üzere 8 defa araç aldım sattım. Arkadaşlarıma aldıklarımı hiç saymıyorum. Ben sıfır araç hiç almadım. İkinci el alırkende çok zorlandım. İlk aracımdan ve sondan bir öncekinden bakım masrafı olarak çok zarar ettim. İkinci el araç işi kısmet olduğu kadar senin arayışınlada alakalıdır. Hep ucuz olsun diye arama yaparsan altından bir sürü pislik çıkabilir. Pahalılarına bakarsan tok satıcı çıkar vs... Bu işin birinci şartı alacağın modeli kafanda sabitlemendir. Ceed premium alacaksan sadece onu kovala mesela.
Alacağın araç pahalı bir araç olduğundan, özel binicileri olan,zevkli ve bir o kadar görselliği ve donanımı sevenlerin sahibi olacağı bir araç. Bu senin için bir avantaj. Mesela clio veya linea baksaydın kesinlikle sıfır al derdim çünki piyasada o kadar kilometresi ile oynanan varki insan Türkiye'de yaşamaktan utanıyor. Ben cerato alırken üç defa servisden döndüm bir defa kavga ettim. vs. neden mi? İkisinin km si ile oynanmıştı biriside kazalı çıkmıştı ama adam söylememişti. Sahtekar çok aman dikkat et.
Gelelim Ceed olayına, dediğim gibi bence al sat yapmayan biri ikinci elde sıfır gibi araç almak istiyorsa üçüne beşine bakmamalı ve temiz bir araç buldumu hemen almalı. Bol bol expertiz parasıda ödememek için aracı alacağın kişiye şöyle bir teklif yap her zaman işe yarar.
Aracı expertize götürürüz dediğin gibi çıkarsa exper ücreti bana ait, problem çıkarsa ben karışmam sen ödersin. Son olarak expere gitmeden önce elinde yazılı bir liste bulundur ve servis operatörünün herşeye bakıp bakmadığını kontrol et.Onlarda insan sonuçta ellerinde liste yok.Kafalarına göre bakıyorlar. Ben exper yaptırdığımda motorda yağ eksikti ona bile bakmamışlar mesela.
Alacağın araç şimdiden hayırlı olsun.